W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do Programu FitSchool. Głównym celem Programu FitSchool jest umacnianie potencjału zdrowia dzieci przez podniesienie poziomu aktywności fizycznej w warunkach szkolnych, co w efekcie poprawi sprawność krążeniowo-oddechową i zredukuje ryzyko rozwoju chorób cywilizacyjnych.

ESA, czyli Edukacyjna Sieć Antysmogowa, to projekt, w którym wspólnie działamy na rzecz poprawy jakości powietrza.

Cel projektu
Nie ma bardziej uniwersalnej sprawy niż powietrze – potrzebujmy go wszyscy, aby żyć, zdrowo się rozwijać, realizować swoje pasje. Niestety, gdy powietrze, którym oddychamy, jest zanieczyszczone, stopniowo zaczyna wpływać negatywnie na nasze zdrowie. A długotrwałe przebywanie w okolicy narażonej na smog to ryzyko wielu nawet bardzo poważnych chorób.
To dlatego dążenie do poprawy jakości powietrza w Polsce to nadrzędny cel, jaki postawiliśmy sobie w projekcie ESA. We wspólną sprawę angażujemy nauczycieli, uczniów, ich rodziców i całe społeczności lokalne! Bo razem możemy więcej!
Film o projekcie ESA: https://youtu.be/0SOXeOOouJg

Źródło: https://esa.nask.pl/o-projekcie 

logoKPNUczniowie klasy drugiej przystąpili do XVI edycji projektu "Kubusiowi Przyjaciele Natury 2023/2024". Jest on poświęcony tematyce ekologicznej, organizowany przez markę Kubuś.

Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat. Akcja objęła swoim zasięgiem już ponad 9 milionów dzieci. W tym roku po raz 16. dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych w całym kraju wezmą udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczą się troszczyć o środowisko naturalne, poznają podstawowe zasady ekologii i dowiedzą, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz poznają korzyści płynące z ruchu.

źródło: https://przyjacielenatury.pl/o-programie/ 

akademia bezpiecznego puchatkaAkademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie.

Tematyka programu

Materiały programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka” skupiają się na tematyce bezpieczeństwa w pięciu obszarach aktywności dziecka: na drodze, w domu, szkole, w Internecie i w relacjach z rówieśnikami. Omówione zostaną zasady bezpiecznej zabawy wraz sytuacjami, w których dzieci mogą czuć się niebezpieczne. W czasie Programu uczniowie będą uczyć się podstawowych zasad ruchu drogowego, schematu udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego reagowania w przypadku zagrożeń.

źródło (tekst i logo): https://akademiapuchatka.pl/