Dzieci z grupy przedszkolnej "Krasnale"

wraz z wychowawczynią serdecznie zapraszają

na uroczysty Dzień Mamy i Taty

połączony z pożegnaniem przedszkola,

który odbędzie się 12 czerwca o godz. 10.00

w świetlicy szkolnej.

mgok2W środę 8 maja 2019 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych przy PSP w Suchej po raz kolejny wzięły udział w akcji organizowanej przez MGOK w Białobrzegach pod nazwą "Czytanie pod chmurką". Akcja ta miała na celu podkreślenie istoty czytania już od najmłodszych lat życia.

Przedszkolaki zostały powitane przez pana dyrektora MGOK oraz pracowników tej instytucji. Podczas spotkania dzieci wysłuchały trzech opowiadań przeczytanych przez przedstawicieli policji oraz straży pożarnej.

         mgok1      mgok4

Nastepnie miały za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące wysłuchanych opowiadań. Wszystkie odpowiedzi zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze i dostarczyło dzieciom wielu nowych wrażeń. Władzom MGOK bardzo dziękujemy za zaproszenie.

mgok3

Ewa Świostek


W słoneczny czwartek dzieci z grupy przedszkolnej "Krasnale" udały się na wycieczkę do Hula Parku w Radomiu. Podczas pobytu w tym uroczym miejscu dzieci bawiły się z wielką ochotą na kolorowym placu zabaw. Następnie zostały zaproszone przez animatorów na zajecia plastyczne, podczas których wykonały kolorowe maski oraz piękne koszyczki wielkanocne.


hula park5

Animatorzy z Hula Parku zorganizowali także malowanie twarzy dla chętnych dzieci. Buzie dzieci zostały pięknie ozdobione. Przedszkolaki wróciły do szkoły pełne wrażeń a ich twarzyczki zdobiły radosne uśmiechy.

GALERIA

Ewa Świostek

pp4W piątek, 29 marca 2019 r., dzieci z grupy "Krasnale" gościły w swojej sali panią Agnieszkę Pośnik, która poprowadziła zajęcia w ramach programu "Ratujemy i uczymy ratować". Dzieci uczyły się jak postępować gdy trzeba udzielić pierwszej pomocy osobie potrzebujacej. "Krasnale" z wielkim zainteresowaniem wysłuchały jakich zasad należy przestrzegać podczas udzielania pierwszej pomocy. Wiedziały już jaki numer telefonu należy wybrać, aby wezwać fachową pomoc - ratowników medycznych lub inne służby. Uczyły się układać osobę poszkodowana w bezpiecznej pozycji. Miały także możliwość zajęć praktycznych zwiazanych z prawidłowym wykonywaniem ucisków klatki piersiowej na fantomie.
pp1
Zajęcia bardzo zaciekawiły dzieci. Wszystkich wiadomości wysłuchały z wielkim zainteresowaniem, miały też wiele pytań zwiazanych z tematem zajęć. Spotkanie zakończyło się wreczeniem bukietu kwiatów pani Agnieszce w podziekowaniu za przekazaną wiedzę. Bardzo nam było miło gościć pania w naszych progach. Dziekujemy!
Ewa Świostek