dzień logopedy 2023 16 marca na naszym kontynencie obchodzony jest Europejski Dzień Logopedy. Pomysłodawcą Europejskiego Dnia Logopedy była w 2004r. organizacja CPLOL zrzeszająca logopedów i terapeutów językowych. W Polsce to wydarzenie obchodzone jest od 2007 roku. Celem tego dnia jest rozpowszechnianie wiedzy logopedycznej, stworzenie warunków do szybkiej i rzetelnej konsultacji, informacji i diagnozy, zwłaszcza dzieci z zaburzeniami mowy.

Czytaj więcej...

dzień dentystyZ okazji Dnia Dentysty, który przypada 5 marca nasze grupy przedszkolne odwiedziła pani stomatolog Aneta Kucharska, która w ciekawy sposób opowiedziała jak należy dbać o zęby. Zwróciła szczególną uwagę na to, jak należy myć zęby, które produkty są zdrowe dla naszych zębów, a które należy unikać. Dzieci mogły obejrzeć przyrządy, którymi posługuje się w leczeniu uzębienia pani Aneta, dotknąć wypełnienia ząbków przed utwardzeniem i po.

Czytaj więcej...

dzień dinozaura26 lutego obchodzony był Dzień Dinozaura. Z tej okazji, w poniedziałku poranek, 🎵NUTKI🎶 wybrały się w podróż na pradawny ląd. Dzieci obejrzały ciekawe filmiki edukacyjne o dinozaurach. Dowiedziały się wielu ważnych informacji o życiu tych wielkich gadów: kiedy żyły, jak powstawały, jak wyginęły, czym się żywiły, jakie są ich gatunki i poszczególne nazwy. Ponadto przedszkolaki poznały pracę paleontologa, zagrały w grę planszową, której bohaterami były prehistoryczne stworzenia, a w czasie pobytu na świeżym powietrzu odnalazły ukryte na naszym placu zabaw najprawdziwsze jaja dinozaura. Pod koniec dnia, dzieci wykonały dinozaury z plasteliny, a we wtorek stworzyły makietę przedstawiającą prehistoryczny świat.

dzień dinozaura zdj grupowe

dzień babci i dziadka motylki qBabcia i Dziadek – dwa słowa, które kojarzą się wnuczętom z: miłością, przyjaźnią, gościną, rozpieszczeniem, szczerością, wrażliwością, opiekuńczością. Dlatego dzieci z grupy Motylków 20 stycznia 2023 r. gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. „Dzień Babci i Dziadka” to wyjątkowo ważna uroczystość i wnuczęta długo przygotowywały się do występu. Po długiej analizie powodów dla których kochają swoich dziadków nie udało ustalić się tych najważniejszych. Jedyne co zauważono to fakt, że kochają ich całym swoim ciałem. Dzieci przygotowały występy do scenariusza: „Kocham ich całym swoim ciałem”. Każdy w ten prosty sposób chciał powiedzieć jak bardzo kocha swoich Dziadków. Przedszkolaki również pięknie zaśpiewały piosenki oraz zatańczyły. Na koniec występów dzieci wręczyły piękne bukieciki, które własnoręcznie wykonały.
Droga Babciu i Drogi Dziadku z okazji Waszego święta, życzymy:
byście lat setnych dożyli,
nie wiedząc, co to zmartwienia.
Życia najdłuższego, pociechy, szczęścia i zdrowia dobrego.


Ewa Cieślak