dzień babci i dziadka motylki qBabcia i Dziadek – dwa słowa, które kojarzą się wnuczętom z: miłością, przyjaźnią, gościną, rozpieszczeniem, szczerością, wrażliwością, opiekuńczością. Dlatego dzieci z grupy Motylków 20 stycznia 2023 r. gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z okazji ich święta. „Dzień Babci i Dziadka” to wyjątkowo ważna uroczystość i wnuczęta długo przygotowywały się do występu. Po długiej analizie powodów dla których kochają swoich dziadków nie udało ustalić się tych najważniejszych. Jedyne co zauważono to fakt, że kochają ich całym swoim ciałem. Dzieci przygotowały występy do scenariusza: „Kocham ich całym swoim ciałem”. Każdy w ten prosty sposób chciał powiedzieć jak bardzo kocha swoich Dziadków. Przedszkolaki również pięknie zaśpiewały piosenki oraz zatańczyły. Na koniec występów dzieci wręczyły piękne bukieciki, które własnoręcznie wykonały.
Droga Babciu i Drogi Dziadku z okazji Waszego święta, życzymy:
byście lat setnych dożyli,
nie wiedząc, co to zmartwienia.
Życia najdłuższego, pociechy, szczęścia i zdrowia dobrego.


Ewa Cieślak

wigilia w przedszkoluDziś przy wigilijnym stole zasiadły dzieci z grup: Motylków oraz Nutek.
Wigilia .... .
Dzień szczególny, jedyny w roku,
najpiękniejszy, zaczarowany,
w którym smutki ... gdzieś z boku,
a rozkwitają radość i miłość.
Dzień tak oczekiwany.
Gdy pierwsza gwiazdka
zabłyśnie na niebie.
Bożego Narodzenia nastaje czas.
Spoglądamy na siebie
i radość wypełnia nas.
Dzielimy się opłatkiem ... ,
chwila wielkiego wzruszenia.
Znikają wszelkie urazy,
składamy sobie życzenia.
Serca przepełnione miłością,
wdzięczność, pocałunki.
Łezka szczęścia w oku,
a pod choinką podarunki.
Wspólna wieczerza,
wspólne kolęd śpiewanie.
"Wśród nocnej ciszy" zabrzmi radośnie
i niech tak, na zawsze zostanie.
apel świąteczny przedszkoleDzieci po apelu, na którym zaśpiewały kolędę „Przybieżeli do Betlejem” udały się do sali, gdzie był przygotowany stół wigilijny z potrawami. Dzieci złożyły sobie życzenia, zasiadły do stołu i degustowały potrawy wigilijne.
Przedszkolaki z grup Motylków oraz Nutek z okazji Świąt Bożego Narodzenia, życzą Tobie na stole dużo jedzenia.
By ryba świetnie smakowała i kapusta pięknie się prezentowała.
Choinka ślicznie świeciła i każda bombka się kolorowo mieniła.
Byś znalazł pod choinką prezentów moc, w tę świąteczną noc.
Bardzo dziękuję Rodzicom za tak cudowną organizację dzisiejszego dnia.
Ewa Cieślak

Nutki P1Starsze przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach dotyczących Polskich Symboli Narodowych oraz Święta Niepodległości 11 listopada.
Dzieci wykonały Godło Polski, pracę plastyczną, którą można podziwiać w szatni przedszkolaków. Nauczyły się śpiewać piosenkę pt. „Co to jest niepodległość” dzięki czemu poszerzyły wiedzę na temat historii naszego kraju. Ponadto wzięły udział w akcji „Szkoła do hymnu” i z wszystkim dziećmi i pracownikami szkoły hucznie zaśpiewały „Mazurek Dąbrowskiego”. 🎵NUTKI🎶 wiedzą już kim jest patriota, a w ich małych serduszkach rośnie miłość do Ojczyzny.

Nutki

Motylki PPrzedszkolaki z grupy 🦋 Motylków 🦋 dowiedziały się, co to jest Święto Niepodległości, czym jest niepodległość oraz  patriotyzm. Własnoręcznie wykonały album, który zawierał symbole narodowe 🦅🇵🇱🎼oraz wykonały pracę plastyczną - orła. 9 listopada 6 osób z naszej grupy wzięło udział w szkolnym konkursie recytatorskim "Moja ojczyzna". 10 listopada dzieci uczestniczyły w akcji "Szkoła do hymnu" podczas, której odśpiewały hymn naszej ojczyzny.

Motylki

nuntki z burmistrzem12 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w wycieczce do Białobrzegów, w czasie której odwiedziły największy i najważniejszy budynek w naszej gminie. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega praca burmistrza, jakie wydarzenia odbywają się w najpiękniejszej sali Urzędu Stanu Cywilnego, zwiedziły salę konferencyjną oraz poznały pracę Rady Miasta i Gminy. 

motylki w umig

nutki w umig

Następnie dzieci podziwiały piękny Plac Zygmunta Starego, zrobiły pamiątkowe zdjęcia przy ławeczce Jeremiego Przybory oraz z białobrzeskimi gąskami.

motylki i gąski nutki i jeremi

Serdeczne podziękowania kierujemy do Burmistrza Miasta i Gminy pana Adama Bolka, Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy pana Mieczysława Danielewicza oraz pań: Anety Cybulskiej, Moniki Wójtowicz, Magdaleny Piątek i Dominiki Błońskiej.