motylkiW ubiegłym tygodniu w grupie Motylków rozmawialiśmy o książkach - naszych przyjaciołach. Dzieci przyniosły do przedszkola swoje ulubione książki, których lubią słuchać, gdy czytają im rodzice. Dzieci z ogromną ciekawością słuchały swoich kolegów i koleżanek, którzy opowiadali historię danej książki. Wykonały prace plastyczne, na których widniały postaci z przyniesionych książeczek. Odwiedziliśmy też naszą bibliotekę szkolną. Pani Basia w ciekawy sposób opowiedziała dzieciom, na czym polega praca bibliotearza. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały kolejne książki: o emocjach, z zagadkami, te z różną strukturą, z ciekawymi wystającymi elementami. Motylkom bardzo podobała się wizyta w bibliotece. Dziękuje pani Basi za bardzo miłe przyjęcie naszej grupy.
Ewa Cieślak

Facebook

13 maja przedszkolaków odwiedzili p. Nataliia Arutina i Andrey Vereshchagin. „nutkiNutki” i „Motylki” miały możliwość poznania nowych zawodów: dziennikarz, reporter, kamerzysta, reżyser. Dzieci dowiedziały się jak powstają np. krótkie filmy, które prezentowane są w wiadomościach telewizyjnych. P. Nataliia opowiedziała o pracy reportera, dziennikarza oraz przeprowadziła krótkie szkolenie, w czasie którego dzieci prowadziły wywiady z kolegami. Przedszkolaki wiedzą już, że reporter nie tylko prowadzi wywiady lub przedstawia fakty, lecz również wyszukuje wcześniej różne informacje, opracowuje i dopiero przedstawia je w telewizji, prasie, internecie. P. Andrey przybliżył pracę reżysera i kamerzysty. Reżyser odpowiada za cały „obraz” tego jak ma wyglądać nagranie. Decyduje gdzie ma być ustawiony reporter oraz kamera. Dzieci wcieliły się w rolę kamerzystów i operowały kamerą. Ponadto przedszkolaki poznały metody kamerowania np. szybkich aut lub przedmiotów pod wodą.

motylki„Nutki” i „Motylki” po intensywnym szkoleniu otrzymały plakietki z napisem „press” i teraz mogą podróżować i tworzyć wywiady, artykuły na całym świecie! Serdecznie dziękujemy ekipie „Papaproduction” za poświęcony czas i ogromne zaangażowanie w życie całej naszej szkoły! Niech Wasz talent i pasja będzie doceniony na całym świecie!
Karolina Opiłowska-Sochaj

Facebook

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła''
Wisława Szymborska
czytanie10 maja Nutki i Motylki wzięły udział w akcji „Majowe Czytanie”, której organizatorem było Białobrzeskie Centrum Kultury „Białe Brzegi”. Dzieci wysłuchały baśń Hansna Christiana Andersena pt. „Dziewczynka z zapałkami” czytaną przez proboszcza naszej parafii ks. Artura Hejdę.czytanie1.jpg Przedszkolaki z zaciekawieniem wsłuchiwały się w niski, basowy głos naszego proboszcza, a treść baśni wprowadziła je w melancholijny nastrój. Na przełamanie atmosfery ks. Artur Hejda opowiedział kilka zabawnych anegdot. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia dzieci udały się do działu dziecięcego Biblioteki Publicznej, gdzie p. Piotr Tęcza wprowadził dzieci w świat książek i przedstawił pracę bibliotekarza. Serdecznie dziękujemy dyrektorowi p. Mateuszowi Rzeźnickiemu i pracownikom BCK „Białe Brzegi”, a w szczególności p. Kamili Falkowskiej, p. Grzegorzowi Kacprzakowi, p. Piotrowi Tęczy za zaproszenie do udziału w akcji „Majowe Czytanie”.
Karolina Opiłowska-Sochaj

 

Facebook

stolbud17 kwietnia Nutki odwiedziły firmę „Stolbud” w Suchej. Dzieci zdobyły informacje na temat produkcji okien. Przedszkolaki wiedzą już jakie są etapy powstawania okna. Dzięki gotowym wytworom pracy wielu osób, mogły zobaczyć nie tylko różne kształty i wielkości okien, ale również szyby o różnych właściwościach i zabarwieniu. Firma „Stolbud” mieści się w odległości ok. 1 km od budynku naszej szkoły więc wyjście było również okazją do sprawdzenia formy naszych przedszkolaków po zimie oraz do podziwiania pięknych, wiosennych widoków.

Serdecznie dziękujemy p. Markowi Gruszczyńskiemu, p. Tomaszowi Stępniowi, p. Jakubowi Piekarskiemu oraz wszystkim pracownikom firmy „Stolbud” za ciepłe przyjęcie, poświęcony czas i słodki poczęstunek.
Wyjście odbyło się w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Przedszkolak w świecie zawodów”, prowadzonej w starszej grupie przedszkolnej w bieżącym roku szkolnym.
Karolina Opiłowska-Sochaj

Facebook

19 marca grupa Motylków wybrała się na wycieczkę do Białobrzegów. W Białobrzeskie Centrum Kultury Białe Brzegi obejrzeliśmy bajkę "Wyfrunięci" a później spędziliśmy czas na zabawie w sali zabaw "Lecęw kulki". Facebook

kino kino1