W bibliotece szkolnej możesz:
- wypożyczać i czytać książki,
- korzystać ze słowników i encyklopedii,
- grać w gry planszowe,
- korzystać z komputera,
- odrabiać lekcje,
- poczytać czasopisma,
- uzyskać pomoc nauczyciela bibliotekarza,
- dyskutować,
- rozwijać swoje zainteresowania,
- uczestniczyć w konkursach,
- spędzić miło wolny czas.
Darmowy dostęp do lektur szkolnych
Drodzy Uczniowie zachęcamy do korzystania ze zbiorów cyfrowej Biblioteki Narodowej polona.pl, która udostępnia m.in. lektury szkolne dla uczniów szkół podstawowych - kliknij i przeczytaj.
Pierwszoklasiści odwiedzają bibliotekę szkolną
W dniu 24.09.2024r. uczniowie klasy pierwszej gościli na zajęciach w szkolnej bibliotece. Zostali zapoznani z regulaminem biblioteki oraz zasadami korzystania z księgozbioru. Młodzi czytelnicy poznali różne rodzaje książek oraz dowiedzieli się ile korzyści daje czytanie, min.: rozwija wyobraźnię, język, pamięć, uczy myślenia, poprawia koncentrację, jest wspaniałym sposobem na relaks i spędzanie wolnego czasu.
Kolejnym punktem spotkania było wspólne odczytanie „Legendy o pieśni” Janusza Korczaka oraz przedstawienie kilku najważniejszych informacji o patronie naszej szkoły.Następnie dzieci odebrały karty biblioteczne i pamiątkowe zakładki do książek.
Na zakończenie zajęć uczniowie wyszukiwali i wypożyczali książki, które ich zaciekawiły. Mamy nadzieję, że będzie to dobry początek niezwykłej przygody czytelniczej. Serdecznie zapraszamy do częstego odwiedzania szkolnej biblioteki.
Dziękujemy pierwszoklasistom oraz Pani Annie Wiktorskiej i Pani Monice Zielińskiej za wspólne spotkanie czytelnicze.
Mamy nadzieję, że biblioteka szkolna będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.
Nauczyciele bibliotekarze
Kolejne zakupy w ramach NPRCZ 2.0
W naszej bibliotece czekają na czytelników kolejne nowości książkowe zakupione w ramach NPRCZ 2.0. Wśród zakupionych pozycji znajdują się m.in. powieści dla młodzieźy, książki historyczne, książeczki z serii "Czytamy sylabami", książki z dużą czcionką, bajeczki i opowiadania.
Narodowe Czytanie 2024
Dnia 10 września 2024 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suchej odbyła się 13. odsłona Narodowego Czytania.
Całe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11.45 odczytaniem listu Prezydenta Andrzeja Dudy przez panią Barbarę Woźniakowską. Następnie postać Juliusza Słowackiego i genezę utworu przybliżyła Dorota Pietrasik. Fragment dramatu przeczytali uczniowie klasy VIII – Patryk Zieliński i Filip Kowalczyk. Uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.
Akcja Narodowego Czytania organizowana jest od 2012r. pod patronatem Prezydenta RP. Jej celem jest propagowanie znajomości literatury narodowej i zachęcenie do wspólnego czytania największych polskich dzieł literackich.
„Kordian” Juliusza Słowackiego był tegoroczną lekturą Narodowego Czytania.
„Ten znakomity utwór, który powstał na emigracji, niedługo po upadku powstania listopadowego, nadal przekonuje, że realizacja naszych polskich spraw z myślą o dobru i rozwoju Rzeczypospolitej dalej musi się opierać na odwadze i determinacji, a krytyczna analiza błędów i zaniechań z przeszłości jest równie ważna, jak inspiracja tym, co w naszej tradycji najpiękniejsze”– napisał Prezydent Andrzej Duda.
Zapraszamy po nowości do szkolnej biblioteki
Miło nam poinformować, że biblioteka szkolna wzbogaciła się o kolejne książki. Są wśród nich nowości wydawnicze, a także książki, o które prosili nasi czytelnicy. Książki zostały zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.
Zapraszamy do odwiedzenia biblioteki!!!
Ogólnopolskie wybory książek
Uprzejmie informujemy, że nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji Ogólnopolskie Wybory Książek. W jej ramach kilkaset tysięcy uczniów z całej Polski wybierze swoje ulubione książki. I edycja akcji odbyła się w 2015 r. i wzięło w niej udział ponad 450 tys. uczniów.
Akcja ma na celu poznanie prawdziwych gustów czytelniczych dzieci i młodzieży oraz promocję czytania dla rozrywki i przyjemności.
Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suchej będą głosować 5 czerwca 2024 r. w godz.7.30 – 15.00.
Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach.
XXI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2024
Ogólnopolski Tydzień Bibliotek organizowany jest co roku w dniach 8-15 maja przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Jego celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Po raz kolejny nasza biblioteka wzięła aktywny udział w tej akcji. Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki pod kierunkiem nauczycieli bibliotekarzy przygotowali gazetkę „Biblioteka – miejsce na czasie”. Dzieci z oddziałów przedszkolnych „Motyki” i „Nutki” brały udział w warsztatach prowadzonych przez p. Barbarę Woźniakowską.
Uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych o historii pisma i książki prowadzonych przez p. Edytę Mróz. W czasie trwania obchodów Tygodnia Bibliotek nasi uczniowie spędzali miłe chwile w szkolnej bibliotece, gdzie wspólnie czytali książki, odgadywali zagadki, rozwiązywali quizy i rebusy.
Dziękujemy uczniom naszej szkoły za udział w akcjach czytelniczych orgaznizowanych przez bibliotekę szkolną.
Zaproponuj książkę do biblioteki
Informujemy, że nasza szkoła już po raz trzeci otrzymała fundusze w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Celem programu jest rozbudzanie pasji czytelniczych młodego pokolenia oraz promocja i upowszechnianie czytelnictwa.
Wychodząc naprzeciw Waszym zainteresowaniom czytelniczym, chcemy dać Wam możliwość wpływu na to, jakie książki znajdą się w bibliotece szkolnej. Jeżeli jest książka, którą mógłbyś polecić innym lub taka, którą sam chciałbyś przeczytać, a do tej pory nie miałeś takiej możliwości, to zapraszamy do zgłaszania swojej oferty. W związku z tym zostanie przeprowadzona szkolna akcja zbierania Waszych propozycji. Swoje sugestie można zgłaszać przez dziennik elektroniczny Librus lub bezpośrednio do biblioteki szkolnej. Będziemy starać się w miarę możliwości zrealizować wasze życzenia.
Stańcie się współtwórcami księgozbioru szkolnej bibliotek!!!
Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke
18 października 2023 r., na zaproszenie Białobrzeskiego Centrum Kultury BIAŁE BRZEGI, uczniowie klasy I i II brali udział w spotkaniu z Grzegorzem Kasdepke, autorem znanej serii książek o przygodach detektywa Pozytywki. Na miejsce dotarli przed innymi uczestnikami spotkania, dzięki czemu mogli zająć miejsca w pierwszych rzędach. W przeciągu kilkunastu minut sala zaczęła się zapełniać.
Na chwilę przed godziną 9 do budynku wszedł emanujący dobrą energią Grzegorz Kasdepke. Pan Grzegorz Kacprzak, pracownik BCK BIAŁEBRZEGI, w imieniu wszystkich zgromadzonych powitał gościa. Następnie pisarz zaprezentował plan spotkania, który już na początku został zaburzony przez odważne i bardzo dociekliwe dzieci. Padły pierwsze pytania do autora, który udzielił wyczerpujących odpowiedzi. Następnie Grzegorz Kasdepke opowiedział o swojej pracy, planach zawodowych oraz o książkach, które napisał. Zapytał zgromadzonych czy wiedzą co to są związki frazeologiczne? Zaprezentował książkę „Co to znaczy…”, mówiąc że właśnie w niej mogą znaleźć wyjaśnienie niektórych powiedzeń. Pisarz został „zasypany” pytaniami: Ile czasu zajmuje napisanie książki? Pod jakim numerem mieszka? Jakim samochodem jeździ? Czy boi się pająków? Nie zabrakło także pytań o wiek, ulubiony kolor czy numer buta.
Na zakończenie spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcie. Następnie ustawiła się kolejka po dedykacje do książek, autografy i zdjęcia.
Mamy nadzieję, że takie spotkania przyczynią się do tego, że nasi uczniowie jeszcze chętniej będą czytać! Wiele tytułów książek Grzegorza Kasdepke znajduje się w naszej bibliotece, serdecznie zapraszamy do sięgnięcia po dawkę wiedzy, wyobraźni i przygody :)
Dziękujemy Białobrzeskiemu Centrum Kultury BIAŁE BRZEGI za zaproszenie, a panu Grzegorzowi Kasdepke za wspaniałe i pełne pozytywnych emocji spotkanie :)
Pixelowe kodowanie w bibliotece
W ramach obchodów Tygodnia Kodowania CodeWeek2023 biblioteka szkolna zorganizowała akcję "Pixelowe kodowanie". Podczas wizyt w bibliotece dzieci i młodzież odkrywali pixelowe obrazki. Pixelowe kodowanie to nauka logicznego myślenia, planowania, koncentracji.
Lekcja biblioteczna w BCK
W ramach współpracy z Publiczną Biblioteką BCK Białe Brzegi uczniowie klasy 5 uczestniczyli w lekcji bibliotecznej.
Na wstępie zostały przypomniane zasady wypożyczania m.in. terminowy zwrot, dbanie o książki, następnie bibliotekarka, p. Kamila Falkowska przedstawiła dostępny księgozbiór ze szczególnym zwróceniem uwagi na nowości wydawnicze. Uczniowie poznali również pracę bibliotekarza.
Pierwszoklasiści w bibliotece
Od początku września, pierwszoklasiści poznają szkołę i jej najbliższe otoczenie. W czwartek odwiedzili bibliotekę szkolną. Bibliotekarka - pani Barbara Woźniakowska - zaprezentowała księgozbiór biblioteki, przedstawiła zasady korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej i czytelni oraz zapoznała uczniów z zasadami poszanowania książek. Uczniowie otrzymali karty biblioteczne i wypożyczyli wybrane przez siebie książki. Spotkanie odbyło się w serdecznej i pełnej miłych wrażeń atmosferze. Dla wielu uczniów była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta w bibliotece. Za wzorowe zachowanie i aktywny udział w spotkaniu dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek.
III edycja Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej "Czytamy z sercem"
W ramach promocji czytelnictwa społeczność naszej szkoły brała udział w III edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem”. Jest to inicjatywa czytelnicza, która łączy w sobie obchody dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca.
Główne cele akcji „Czytamy z sercem” to:
- uważne słuchanie tekstów czytanych,
- promocja literatury i czytelnictwa,
- poszerzanie wiedzy uczestników na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania oraz chorób,
- rozwijanie w uczestnikach akcji wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych,
- wyrabianie poczucia odpowiedzialności za własne zdrowie,
- propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo- naczyniowego.
W ramach akcji na terenie szkoły podjęto różne działania, m.in.:
- głośne czytanie tekstów o sercu - dziękujemy p. dyrektora Annie Owczarskiej za przeczytanie „Bajki o sercu”,
- promowanie zasad dbania o serce,
- zajęcia czytelnicze i czytelniczo-plastyczne,
- wystawy i gazetki tematyczne,
- "Bieg Serc" - dziękujemy p. Adamowi Kowalczykowi za poprowadzenie rozgrzewki.
Dziękujemy społeczności szkoły za aktywny udział w akcji promującej głośne czytanie.
Serdeczne podziękowania kierujemy do koordynatorek akcji „Czytamy z Sercem” – p. Małgorzata Ficoń i Izabeli Kowal – za kreatywne pomysły oraz pakiet materiałów edukacyjnych.
Narodowe Czytanie 2023
Dnia 12 września 2023 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suchej odbyła się kolejna odsłona Narodowego Czytania.
Akcja ta jest organizowana przez Prezydenta RP od 2012 r. a jej nadrzędnym celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do czytania największych dzieł narodowych.
„Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej jest tegoroczną lekturą podczas 12. Odsłony Narodowego Czytania. To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu – napisał Prezydent Andrzej Duda.
Całe wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 11.45 odczytaniem listu Prezydenta Andrzeja Dudy przez panią Barbarę Woźniakowską. Fragment powieści przeczytała pani Monika Zielińska. W akcji wzięli udział uczniowie klas IV – VIII oraz rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi. Uczestnicy wydarzenia otrzymali pamiątkowe zakładki do książek.
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2023
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, szkolna biblioteka przygotowała wiele działań. Wspólnie z Kołem Przyjaciół Biblioteki przygotowano dwie tablice, na których znalazły się informacje o święcie, ciekawostki oraz cytaty o książkach.
Aby rozwijać zainteresowania czytelnicze, kreatywność i talent plastyczny, zorganizowany został konkurs plastyczny „Ilustracja do mojej ulubionej książki, bajki lub wiersza”. Prace konkursowe można oddawać do 19 maja 2023 r.
W dzienniku elektronicznym Librus zamieszczono głoszenie, w którym promujemy nową odsłonę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 pod hasłem „Czytanie ma tylko dobre strony”. Jest to cykl animowanych filmików, które w niestandardowy sposób inspirują do czytania. Głosów molom książkowym użyczyli znani aktorzy, muzycy, sportowcy i twórcy internetowi. Uczniowie mieli okazję obejrzeć te filmiki na zajęciach.
Zachęcamy do obejrzenia: https://lustrobiblioteki.pl/2023/04/czytanie-ma-tylko-dobre-strony-miniserial-mole-ksiazkowe-promujacy-czytelnictwo/
Lub pod linkami:
Odcinek 1: https://www.youtube.com/watch?v=3dRp3sDuq9Y
Odcinek 2: https://www.youtube.com/watch?v=jWXLKyt-wIA
Odcinek 3: https://www.youtube.com/watch?v=BiP_z-RkicM
Odcinek 4. https://www.youtube.com/watch?v=G3WL0l-1fBY
Uczniowie klasy VII uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, podczas której zapoznawali się z historia książki od początków do współczesności.
W bibliotece, świetlicy oraz w oddziałach przedszkolnych odbyły się zajęcia czytelniczo-plastyczne.
W ramach działań związanych z promowaniem czytelnictwa, został zorganizowany kiermasz książek. Po konsultacjach z uczniami, rodzicami i nauczycielami, dokonano zakupu nowości wydawniczych.
Biblioteka zaprasza
Księgozbiór biblioteki szkolnej systematycznie powiększa się o kolejne nowości.
Zapraszamy serdecznie. Przyjdź i przekonaj się sam!
Wystawka książek z okazji świąt majowych
Podsumowanie akcji "Podaruj książkę bibliotece!"
Na przełomie grudnia 2022 r. i stycznia 2023 r. po raz drugi przeprowadzona została akcja: „Podaruj książkę bibliotece!”. Naszą akcję wsparło 14 darczyńców, dzięki którym nasza biblioteka wzbogaciła się o 116 książek. Podarowane woluminy to książeczki dla najmłodszych czytelników, lektury, literatura piękna oraz pozycje z literatury popularnonaukowej.
Składamy serdeczne podziękowania rodzicom, uczniom oraz nauczycielom zaangażowanym w akcję i okazanie wielkiej życzliwości naszej bibliotece. Dzięki Wam podarowane książki będą służyły innym czytelnikom.
Biblioteka z Frajdą
Frajda to kreatywna szkółka tańca, która wspiera wszechstronny rozwój dzieci. Wspólnie z Frajdą zapraszamy wszystkich tancerzy do odwiedzenia biblioteki i wypożyczenia książki.Za aktywność czytelniczą można dostać dodatkowe bakcyle. Czytelnicy dostaną karty informacyjne, które wypełnią samodzielnie, bądź z pomocą rodziców lub bibliotekarzy.Na karcie znajdują się informacje dotyczące tytułu książki (koniecznie w cudzysłowie), autora, koloru pieczątki oraz szóste słowo ze strony 13.
Zapraszamy do wspólnej zabawy z książką.
Quizy na Narodowe Święto Niepodległości
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy Was do rozwiązania specjalnych quizów Eduelo.
Noc Bibliotek 2022
Z 30 września /1 października 2022 r. w bibliotece szkolnej odbyło się VIII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść”.
Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami.
Centrum Edukacji Obywatelskiej akcję zainicjowało i rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.
Uczestniczyli w niej uczniowie klas IV-VIII (28 osób).
Inaugurację Nocy rozpoczęliśmy od odczytania wiersza pt. „Wciąganie w czytanie” Joanny Mueller oraz od głośnego czytania powieści „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica cyrku”, M.Widmark, H.Willis. Młodzież zgłębiła tajemnice murów szkoły – podchody „Jesteśmy Detektywami”, podczas których uczniowie szukali ukrytych kopert z zadaniami do rozwiązania (z dziedziny literatury, matematyki, zagadek logicznych). Następnie odbyły się „Nocne rozmowy między regałami” – uczniowie prowadzili rozmowy nt. książek zakupionych w ramach NPRCZ 2.0.
Kolejnym przedsięwzięciem podczas Nocy były literackie kalambury. Następnie uczniowie przygotowali swoje ulubione potrawy pamiętając o zasadach zdrowego i prawidłowego żywienia. W trakcie przygotowywania posiłków opiekunowie przeprowadzili rozmowy kierowane o wartościach odżywczych stosowanych produktów spożywczych oraz wpływu ich na organizm młodego człowieka.
Dziewczęta z VII klasy zaangażowały się w przygotowanie „babeczek” dla wszystkich uczestników.
Po posiłku wszyscy aktywnie uczestniczyli w zdrowej rywalizacji – karaoke, gry ruchowe (wykorzystanie TIK) oraz niektórzy, mimo późnej pory, grali w tenisa stołowego.
Najbardziej wytrwali uczestniczyli w warsztatach „Dzieło filmowe a dzieło literackie” podczas których nastąpiła m.in. projekcja filmu: "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”. Następnie młodzież podjęła się wyzwaniom w grze online „To musi się powieść” z zadaniami z kreatywnego pisania, przygotowanej na tegoroczną akcję - Noc w bibliotece. Zadania gry opiewały wokół gatunków powieściowych. Pobudzały talent twórczy gracza.
Rankiem 1 października uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki do książki. Podczas akcji panowała miła i serdeczna atmosfera. Niezapomniane wrażenia będą towarzyszyły nam przez najbliższe dni podczas obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
"Czytamy z sercem"
29 września 2022 r. społeczność naszej szkoły brała udział w II edycji Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Czytamy z Sercem” organizowanej w ramach obchodów dwóch świąt odbywających się 29 września – Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania oraz Światowego Dnia Serca. Główne cele akcji to: promocja literatury i czytelnictwa, poszerzanie wiedzy uczestników na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik, rozwijanie w uczestnikach akcji wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych, propagowanie zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo-naczyniowego.
Podczas apelu fragmenty książek o sercu czytały: p. Elżbieta Jolanta Kaczmarek – nauczyciel języka polskiego oraz p. Ewa Pawlak – opiekun szkolnego koła PCK. Członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki przygotowali tablicę informacyjną poświęconą zaletom głośnego czytania oraz sercu. W bibliotece przygotowano wystawkę książek o tej tematyce. Uczniowie klasy I obejrzeli film edukacyjny „Jak działa serce?”, rozmawiali o tym jak ono działa i jak ważny jest zdrowy tryb życia. Dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonały prace plastyczne „Serce”.
Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za udział w akcji promującej głośne czytanie.
Serdeczne podziękowania kierujemy do koordynatorek akcji „Czytamy z Sercem” – p. Małgorzata Ficoń i Izabeli Kowal – za kreatywne pomysły oraz pakiet materiałów.
Pierwszkolasiści w bibliotece
Spotkanie odbyło się w serdecznej i pełnej miłych wrażeń atmosferze. Dla wielu uczniów była to pierwsza, ale na pewno nie ostatnia wizyta w bibliotece. Za wzorowe zachowanie i aktywny udział w spotkaniu dzieci otrzymały kolorowanki.
Narodowe Czytanie 2022
Po inauguracji roku szkolnego 2022/2023 nauczyciele bibliotekarze zaprosili zgromadzonych do wspólnej lektury w ramach akcji Narodowe Czytanie 2022. Prowadząca odczytała przesłanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Następnie Pani Monika Zielińska odczytała utwór Adama Mickiewicza „Pani Twardowska”, za który została nagrodzona gromkimi brawami.
Podsumowanie akcji "Podaruj książkę bibliotece"
Na przełomie grudnia 2021 r. i stycznia 2022 r. przeprowadzona została akcja: „Podaruj książkę bibliotece!”, dzięki której nasza biblioteka wzbogaciła się o 200 książek. Podarowane woluminy to książeczki dla najmłodszych czytelników, lektury, tytuły z literatury pięknej oraz pozycje z literatury popularnonaukowej.
Składamy serdeczne podziękowania rodzicom, uczniom oraz nauczycielom zaangażowanym w akcję i okazanie wielkiej życzliwości naszej bibliotece. Dzięki Wam podarowane książki będą służyły innym czytelnikom.
Bądź bezpieczny podczas ferii
Wykaz lektur - kliknij i pobierz
Podziękowanie za współtworzenie Narodowego Czytania 2021
Nasza szkoła otrzymała list od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy z podziękowaniami za udział w akcji Narodowe Czytanie 2021 r. oraz specjalne, pamiątkowe wydanie „Moralności Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej opatrzone dedykacją Pary Prezydenckiej. Jest nam niezmiernie miło, że nasza praca została zauważona i doceniona.
Darmowy dostęp do książek
W tej chwili nasza biblioteka szkolna oraz biblioteki publiczne nie działają. Nie wszyscy ucznowie wypożyczyli zadane lektury do przeczytania. Zachęcamy Was do korzystania ze stron:
https://lektury.gov.pl/, https://wolnelektury.pl/
Zapraszamy na naszego bloga - tutaj