ŚDKiPAZ okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, szkolna biblioteka przygotowała wiele działań.
Wspólnie z Kołem Przyjaciół Biblioteki przygotowano dwie tablice, na których znalazły się informacje o święcie, ciekawostki oraz cytaty o książkach.
Aby rozwijać zainteresowania czytelnicze, kreatywność i talent plastyczny, zorganizowany został konkurs plastyczny „Ilustracja do mojej ulubionej książki, bajki lub wiersza”. Prace konkursowe można oddawać do 19 maja.
W dzienniku elektronicznym Librus zamieszczono głoszenie, w którym promujemy nową odsłonę Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 pod hasłem „Czytanie ma tylko dobre strony”. Jest to cykl animowanych filmików, które w niestandardowy sposób inspirują do czytania. Głosów molom książkowym użyczyli znani aktorzy, muzycy, sportowcy i twórcy internetowi. Uczniowie mieli okazję obejrzeć te filmiki na zajęciach.
Zachęcamy do obejrzenia: https://lustrobiblioteki.pl/2023/04/czytanie-ma-tylko-dobre-strony-miniserial-mole-ksiazkowe-promujacy-czytelnictwo/

Lub pod linkami:

Odcinek 1: https://www.youtube.com/watch?v=3dRp3sDuq9Y
Odcinek 2: https://www.youtube.com/watch?v=jWXLKyt-wIA
Odcinek 3: https://www.youtube.com/watch?v=BiP_z-RkicM
Odcinek 4. https://www.youtube.com/watch?v=G3WL0l-1fBY
ŚDKiPA 2Uczniowie klasy VII uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, podczas której zapoznawali się z historia książki od początków do współczesności.
W bibliotece, świetlicy oraz w oddziałach przedszkolnych odbyły się zajęcia czytelniczo-plastyczne.

W ramach działań związanych z promowaniem czytelnictwa, został zorganizowany kiermasz książek. Po konsultacjach z uczniami, rodzicami i nauczycielami, dokonano zakupu nowości wydawniczych.