nastoletnia depresja23 lutego obchodziliśmy Światowy Dzień Walki z Depresją. Forum Przeciw Depresji organizuje transmisje live na fb pt. "Nastoletnia depresja. Nie pozwól dziecku wylogować się z życia". Zachęcamy Rodziców do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Transmisja 27.02.2022r. o godzinie 16.00.

telefon zaufaniaZachęcamy uczniów przeżywających lęki, napięcia emocjonalne, kłopoty i trudności wpływające na zdrowie psychiczne do skorzystania z bezpłatnej infolinii Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12. Pod tym numerem telefonu młodzi ludzie, a także ich opiekunowie otrzymają bezpłatne i profesjonalnie wsparcie psychologiczne. Do dyspozycji dzieci i młodzieży jest także czat internetowy. Zarówno telefon zaufania, jak i czat zapewniają pełną dyskrecję oraz anonimowość i są dostępne siedem dni w tygodniu przez całą dobę.

Telefon zaufania i bezpłatny czat internetowy dla uczniów przeżywających trudności
Młodzi ludzie, którzy przeżywają trudności wpływające na zdrowie psychiczne, mogą skorzystać z bezpłatnego telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Dzwoniąc pod numer 800 12 12 12, otrzymają profesjonalne wsparcie psychologiczne. Rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość

Dzieci i młodzież mogą skorzystać także z czatu internetowego. Nie wymaga on logowania oraz instalowania żadnej aplikacji.

Telefon i czat są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu!

Więcej informacji na temat Dziecięcego telefonu Zaufania można znaleźć na stronie Rzecznika Praw Dziecka.

Telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka od 1 listopada zastąpił ogólnopolską infolinia dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605).

źródło: Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl) 

unhappy 389944 640Depresja - czujesz, że problem może dotyczyć ciebie lub kogoś ci bliskiego?
Poradnik dla rodziców porusza najważniejsze zagadnienia związane z depresją wśród nastolatków, pomaga zrozumieć jakie są przyczyny depresji i jej objawy. Można w nim również znaleźć wskazówki jak rozmawiać z dzieckiem i jak go wspierać w chorobie.

"Nastoletnia depresja. Poradnik dla rodziców" - pobierz

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją obchodzony jest w Polsce corocznie 23 lutego. Celem tego dnia jest upowszechnienie wiedzy na temat depresji i zachęcenie chorych do leczenia. Zachęcamy rodziców naszych uczniów do zapoznania się z filmami z ekspertami:

"Czym jest kryzys psychiczny dziecka i co go wywołuje?"
"Uważność rodzicielska" i "Jak rozmawiać z dzieckiem, jak komunikować gotowość do rozmowy, jak pytać o emocje i uczucia".

Filmy dostępne są na stronie

 https://forumprzeciwdepresji.pl/3265/ogolnopolski-dzien-walki-z-depresja-filmy-z-ekspertami