10 listopada br roku  przedszkolaki i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej wzięli udział w uroczystych obchodach z okazji 97 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości. Jest to niezwykle ważne  święto  w historii Polski, ważne dla nas Polaków: tych ,,dużych” i tych ,,małych”.  W całym kraju, w różny sposób świętujemy 11 Listopada, w ten sposób,, … hołd wdzięczności Polska składa !...” Dzieci i młodzież  mają możliwość poznać niezwykle ważne wydarzenia z dziejów naszego państwa. Uczą  się patriotyzmu, szacunku dla bohaterów,  żołnierzy, którzy walczyli o naszą wolność, uczą się  przywiązania do naszej Ojczyzny. 

harcerze1

Z tej właśnie okazji uczniowie klasy VI pod opieką p. Beaty Pośnik wystąpili w programie słowno – muzycznym pt. : ,,Wstań Polsko moja!”, wybrane pieśni legionowe śpiewał chór szkolny pod opieką p. Karoliny Opiłowskiej.  Była to wzruszająca i podniosła chwila. Tego samego dnia harcerze z drużyny ,,Szare Sowy” wzięli udział w obchodach Święta Niepodległości w Białobrzegach: uroczystej mszy polowej, złożyli kwiaty wraz z p. Dyrektor pod pomnikiem na placu kościelnym, byli świadkami uroczystego ślubowanie uczniów z klas mundurowych Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych  im . S. Staszica w Białobrzegach. W piątek 13 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów przeprowadzonych wśród uczniów naszej szkoły: w klasach I-III "Orzeł Biały- Godło Polski”, w klasie IV "Pocztówka Patriotyczna”, w klasie VI "Test wiedzy nt. 11 Listopada”. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody książkowe, zaś wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Łączna liczba uczestników 80 uczniów.  Cieszy nas ogromnie fakt, że tak chętnie i licznie uczniowie biorą udział w tego rodzaju przedsięwzięciach. Wszystkie działania związane z obchodami 11 Listopada były częścią projektu edukacyjnego realizowanego w naszej szkole, "Bo warto pamiętać”.

 


Szkolny koordynator projektu:
Pośnik Beata- nauczyciel historii
oraz p. Edyta Mróz- nauczyciel bibliotekarz

Galeria