Logo PSP Sucha1    logo minister  niepodległa logo

wystawa 2W dniu 8 listopada 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Suchej odbyła się uroczysta wieczornica połączona z  wystawą pamiątek związanych z odzyskaniem i budową  przez Polskę niepodległość - ,,Polska niepodległa”. Pamiątek przygotowanych,  pogrupowanych i opisanych przez uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej, harcerzy Drużyny Harcerskiej ”Szare Sowy”  oraz członków Koła Historycznego.

wieczornica

Inauguracją wystawy  była przygotowana  dla  mieszkańców naszej gminy wieczornica „Jesteśmy  patriotami”. W programie artystycznym przygotowanym przez uczniów szkoły wystąpili zwycięzcy konkursów recytatorskiego i pieśni patriotycznej, które odbyły się w naszej szkole jak również zorganizowano wystawę prac plastycznych i fotograficznych z konkursów poświęconych odzyskaniu niepodległości przez Polskę realizowanych w szkole. Przy wspólnym stole w blasku świec śpiewając pieśni patriotyczne uczestnicy wieczornicy wykonali kotyliony, z których część harcerze z naszej drużyny przypinali mieszkańcom Białobrzegów uczestniczących w  gminnych obchodach Święta Niepodległości. W uroczystości wzięli udział uczniowie, ich rodzice i dziadkowie, nauczyciele, zaproszeni goście, okoliczni mieszkańcy.

Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.