dzień misiaBiblioteka szkolna wraz z Filią Biblioteczną w Suchej, jak co roku zorganizowały uroczyste obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia najmłodsi czytelnicy przyszli do nas ze swoimi ulubionymi pluszakami.

Biblioteka swym wystrojem nawiązywała do obchodzonego święta. Pojawiła się wystawa książeczek o misiach, gazetka tematyczna oraz figurki naszych małych bohaterów.

Dzieci obejrzały prezentację multimedialną "Urodziny misia". Poznały historię powstania pluszowego misia, najbardziej popularne bajkowe misie. Zdobyły wiadomości na temat niedźwiedzi. Podsumowaniem prezentacji był quiz. Wśród dodatkowych atrakcji pojawiły się wierszyki oraz wspólne śpiewanie piosenek o misiach. Następnie wyświetlona została bajka o Kubusiu Puchatku.

dzień misia2Na zakończenie dzieci wykonały prace plastyczną. Na stolikach pojawiły się kolorowanki z głównym bohaterem dnia. Dobrą zabawę w miłej, koleżeńskiej atmosferze uwieńczono na wspólnych pamiątkowych zdjęciach.

Mamy nadzieję, że tego dnia nikt się u nas nie nudził i już dziś zapraszamy na kolejny Światowy Dzień Pluszowego Misia w przyszłam roku.