Gang SłodziakówSpokojnie! Uczniowie nawiązali kontakt z gangiem, ale oczywiście z Gangiem Słodziaków! Uczniowie klas I-III jesienią tego roku przystąpili wraz z wychowawczyniami do programu zainicjowanego przez sieć sklepów Biedronka. Jego głównym celem było rozwijanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Bardzo ważnym celem, bowiem wiadomo, iż czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

Uczniowie przystąpili do konkursu, którego celem było rozwijanie czytelnictwa. Inspiracją dla dzieci i rodziców były opowieści o przygodach Gangu Słodziaków. Podczas naszych działań wykorzystaliśmy, między innymi,  zestawy książek „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” oraz pakiety materiałów informacyjnych i motywacyjnych, które skutecznie zachęcały uczniów do codziennego czytania.
Uczniowie w ramach konkursu:
- zorganizowali Dzień Głośnego Czytania,
- czytali przygody Gangu Słodziaków,
- wykonali prace plastyczne, czyli własne historie o dalszych przygodach Gangu Słodziaków/rysunki, komiksy i historyjki z ilustracjami/.
Duża atrakcją dla dzieci było codzienne 10 minutowe czytanie w domu, za które, potwierdzone podpisem rodzica, otrzymywały naklejkę ze słodziakiem.
W ramach klasowych działań odbyło się losowanie maskotek Słodziaków.
Taka forma nauki czytania poprzez zabawę sprawiła dzieciom wiele radości i na pewno pozytywnie wpłynęła na poziom czytelnictwa wśród najmłodszych.

E. Pawlak