Wyposażenie LAB P 3W ramach Laboratoriów Przyszłości (inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów) nasza szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe warte prawie 60 000,00 złotych, dzięki któremu uczniowie mogą uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

 

Wyposażenie LAB P 4


Wyposażenie szkoły wzbogaciło się m.in o drukarkę 3D, długopisy 3D z filamentami PLA, laptop, mikrokontrolery, stację lutowniczą, aparat fotograficzny, statywy, Robot Qoopers, zestawy pociągów Intelino, zestawy LEGO, robot Cue, zaawansowany wizualizer, zestaw okularów ClassVR 4 PREMIUM, zestawy konstrukcyjne Boffin.

Wyposażenie LAB P 1

Wyposażenie LAB P 2  drukarka 3D
We wrześniu rozpoczęły się warsztaty, lekcje oraz zajęcia indywidualne z wykorzystaniem pomocy edukacyjnych zakupionych w ramach Programu „Laboratorium przyszłości”.
Zgłębiając świat robotyki, elektroniki i programowania, najbardziej wytrwali zbudowali roboty Q-Scout oraz Robobloq Qoopers.
Podczas zajęć kompanem do „pogawędek” był Robot CUE, robot z wbudowanym systemem sztucznej inteligencji.
Wykorzystując inteligentny pociąg Intelino (pociąg wyposażony w zaawansowaną technologię robotyczną i imponującą ilość funkcji) uczniowie badają zmianę prędkości. Podczas interaktywnych zabaw zgłębiają naukę STEM, przyswajają podstawy programowania oraz rozwijają zdolność logicznego myślenia.
Oczywiście dużym powodzeniem podczas zajęć cieszą się zestawy LEGO Education BricQ Motion Prime, które pozwalają wykazać się kreatywnością, eksperymentować z mechaniką. Koła zębate, przekładnie, ciężarki i żagle wprowadziły uczniów w zasady mechaniki.
Ogromne zainteresowanie uczniów wzbudziła drukarka 3D. Uczniowie na zajęciach mogli zobaczyć elementy do druku oraz decydować o wielkości projektowanego modelu.


Zapoznali się z instrukcją obsługi drukarki 3D, nauczyli się ją kalibrować. Zapoznali się z bazą gotowych projektów 3D, wybrali prosty model do druku. Z niecierpliwością obserwowali pracę drukarki.
Była to świetna okazja do poznania budowy, zasady działania oraz praktycznego pokazu druku 3D.
Na kolejnych zajęciach wydrukowali już nieco trudniejszy model składający się z kilku elementów. Obecnie są w fazie projektowania własnych modeli.
Zakupione w ramach Programu nagłośnienie, sprzęt audio poprawiły jakość nagłośnienia przeprowadzanych w szkole uroczystości, akcji.


Renata Sułek, Anna Gutkiewicz