doSą jak dobrzy nieznajomi sąsiedzi, których widujemy co prawda często, ale nie mówimy w żadnym wspólnym języku. Mimo, że oceany zajmują większą część powierzchni Ziemi i zamieszkuje je ponad 90 % stworzeń całej planety, są wciąż mało zbadane i dla człowieka pozostają w znakomitej większości zagadką.

Wielkie ciemne odmęty, w których życie toczy się własnym trybem. Co roku 8 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Oceanów, żeby przypomnieć sobie, że oceany – które wraz z atmosferą regulują klimat, pochłaniają dwutlenek węgla i produkują tlen, stanowią źródło żywności i wielu surowców – są jak olbrzymi, skomplikowany i kruchy organizm, który należy pielęgnować. Dzień ten został oficjalnie ustanowiony przez ONZ w 2009 roku. Jest to okazja, ażeby przypomnieć ludzkości, że istnienie człowieka na Ziemi jest uzależnione od kondycji oceanów, a ich los zależy od działań nas wszystkich.
Dlatego też zespół MSC Polska tego dnia czyli 8 czerwca z okazji Światowego Dnia Oceanów o godz. 13:00 zaprasza do udziału w lekcji on-line, https://www.msc.org/pl/edukacja
Dzięki wirtualnemu spotkaniu z pracującymi w MSC: Anną Dębicką – oceanografem oraz dr Martą Potocką – biologiem morza, uczniowie wezmą udział w fascynującej przygodzie i poznają bliżej naturalny świat ukryty pod powierzchnią wody oraz najważniejsze czynniki, które zagrażają ekosystemom morskim.
Przed udziałem w lekcji on-line MSC zachęca wszystkich uczniów i ich opiekunów do obejrzenia filmu edukacyjnego “Mój tata jest rybakiem”, który jest już dostępny na stronie https://www.msc.org/pl/edukacja.
Dodatkowo
1. Zeszyt morski
https://www.msc.org/docs/default-source/po-files/zeszyt-morski---fina%C5%82.pdf?sfvrsn=69d4c18e_4
2. Przepisy kulinarne
https://www.msc.org/pl/co-ty-mozesz-zrobic/przepisy-kulinarne
3. Gry i zabawy
https://www.msc.org/pl/edukacja/materialy-i-gry-edukacyjne
4. Materiały edukacyjne dla rodziców i uczniów
https://www.msc.org/pl/edukacja/materialy-edukacyjne
Źródło Internet


S.U