andrzejki 1Większość z nas z pewnością zastanawia się, co nas czeka w przyszłości? Wigilia św. Andrzeja to bez wątpienia, czas magiczny, tajemniczy, niezwykły. To za sprawą tradycji andrzejkowej, która łączy fajną zabawę, z tańcami i wspólnymi wróżbami. Obecne andrzejki są wesołym spotkaniem towarzyskim dostarczającym wielu przeżyć i emocji.


andrzejki 2W czwartek 29 listopada również w naszej szkole miały miejsce zabawy andrzejkowe. Jako pierwsze bawiły się przedszkolaki z grupy „Misiaczki” i „Krasnale”, a następnie uczniowie z klas I – III. Wszyscy chętni mieli okazję wylosować swoją cyfrę lub kolor, pod którymi ukryte były wskazówki lub przestrogi. Losowano również zwierzę, które miało odzwierciedlać jakąś cechę charakteru oraz zawód wykonywany w przyszłości. Nie mogło zabraknąć również serc z imionami chłopców i dziewcząt oraz przepowiadania przyszłość ze szklanej kuli. Była muzyka, śpiewy, tańce i wspólna zabawa.
Uczniowie z klas starszych korzystali z wróżb podczas szkolnej dyskoteki zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski i opiekunów – p. Kamilę Leksińską i p. Wiolettę Surus. Lanie wosku i odgadywanie kształtów jego cieni, to jedna z najbardziej popularnych wróżb andrzejowych. Wielu uczniów próbowało z serca dowiedzieć się, jakie imię będzie nosiła jego ukochana lub ukochany. Niektórzy próbowali do skutku ..... Przy okazji wróżb andrzejkowych można było poćwiczyć również matematykę.... To za sprawą numerologii i obliczania swojej urodzinowej cyfry i odczytywania jej charakterystyki. Nie mogło zabraknąć również zabaw sprawnościowych.
Wszyscy fajnie się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy pomagali przy organizacji dyskoteki.

Serdeczne podziękowania również dla wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację andrzejek, zwłaszcza uczennicom z klasy VIII oraz uczennicom i uczniom z klasy Va.

Organizatorzy:
Barbara Woźniakowska, Anna Wieczorek, Iwona Zelga