akcjac segrW poniedziałek 24.09.2018r. uczniowie klasy VIII przeprowadzili spotkanie dla dzieci przedszkolnych i z klas I-III na temat selektywnej zbiórce odpadów. Przedszkolaki i młodsze dzieci dowiedziały się dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co dzieje się z odpadami i jak je można wykorzystać oraz co oznacza słowo „recykling”. Starsi koledzy zaprezentowali młodszym ilustracje przedstawiające czyste środowisko i opowiedzieli o prawidłowej segregacji odpadów.

Potem przyszedł czas na działania praktyczne. Wszystkie dzieci poradziły sobie z segregowaniem odpadów do odpowiednio oznaczonych pojemników. Wizyta starszych kolegów pozwoliła dzieciom wzbogacić swoje wiadomości i słownictwo. Słowo „recykling” jest znane każdemu uczniowi Publicznejc Szkoły Podstawowej w Suchej.
Celem spotkania „Akcja – segregacja 2x więcej, 2x lepiej” przeprowadzonego we wszystkich klasach było zwrócenie uwagi każdemu dziecku od przedszkolaka do ósmoklasisty na fakt, że plastikowe, papierowe i szklane odpady to cenny surowiec. Dzięki recyklingowi może on zostać wykorzystany do produkcji wielu przedmiotów codziennego użytku, takich jak ubrania, czy meble.

R.Sułek