11 czerwca harcerze oraz uczniowie z kl. IVb i VI reprezentowali naszą szkołę w Mistrzostwach Białobrzegów w Marszach na Orientację. Wzięli oni udział w 2 dziennych etapach rajdu, które zostały rozegrane na terenie gminy Białobrzegi. Podzieleni na trzyosobowe zespoły szukali ukrytych punktów- lampionów i rozwiązywali zagadki topograficzne, które spotkali na trasie.

Pierwsza część mistrzostw rozegrana została na Banaszce, po ukończeniu tego 7 kilometrowego trudnego etapu uczestnicy dotarli do Stadionu Miejskiego, tam czekała na nich druga-krótsza trasa.

Wszyscy zawodnicy mimo zmęczenia wyruszyli na trasę drugiego etapu i ukończyli ją z sukcesem. Po zakończeniu mistrzost usatysfakcjonowani wrócili do szkoły. Celem tegorocznej imprezy było poznanie piękna i walorów krajoznawczo-turystycznych gminy Białobrzegi, uczczenie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, popularyzacja turystycznych imprez na orientację oraz nauka i praktyczny sprawdzian umiejętności posługiwania się mapą w terenie.
Mistrzami Szkoły Podstawowej w Suchej w Marszach na Orientację zostały: Aleksandra Wójcik, Marta Cieślak oraz Zuzanna Wójcik. Drugie miejsce zajęli: Aleksander Rosa, Bartłomiej Owczarek i Wiktor Mróz Kolejne dwa miejsca przypadły dla: Marty Kozieł, Natalii Durajczyk, Zuzanny Przyborek, Amelii Kacprzak, Weroniki Molasy i Zuzanny Jach.
Dziękujemy p. Ewelinie Matysiak, p. Agnieszce Pośnik p. Beacie Pośnik oraz p. Małgorzacie Siek za opiekę nad uczniami podczas Mistrzostw Białobrzegów w Marszach na Orientację.
                                                                           Galeria                                                                     

      Emilia Rudecka