phoca thumb l gosia 007 2Jak wszyscy dobrze wiemy sport to zdrowie? Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych uczniów p. Agnieszka Pośnik i p. Małgorzata Siek  prowadzą w klasach V-VII zajęcia SKS w ramach programu „Szkolny Klub Sportowy”, nad którym patronat objęła Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, które odbywają się 2 razy w tygodniu.20170911 143201 Zajęcia cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród chłopców i dziewcząt.

Podczas zajęć doskonalone są techniki gier zespołowych oraz rozwijana jest ogólna sprawność fizyczna uczniów.  Uczestnicy zajęć bardzo chętnie ćwiczą na świeżym powietrzu. Podczas zajęć zostały przeprowadzone testy sprawnościowe uczniów.  Opiekunowie Szkolnego Klubu Sportowego aktywnie współpracują z organizatorami projektu, dzięki czemu:

- udało się nam wziąć udział w nagraniu filmu „Instruktarzowego jak właściwie wykonywać testy sprawnościowe i pomiary somatyczne”, który jest instruktarzem dla wszystkich grup w Polsce

- wśród uczniów zostały przeprowadzone badania wad postawy

- nauczyciele testują mobilną aplikację SKS, aby ulepszyć i usprawnić system przekazywania danych do Unii Związków Sportowych. 

Galeria