phoca thumb l dscn0818W dniu 22 maja uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej biorący udział w zajęciach Szkolnego Klubu Sportowego pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Unii Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza uczestniczyli w nagraniu filmu instruktażowego pt. ,,Instrukcja prawidłowego wykonania testów sprawnościowych”. Film będzie przedstawiał prawidłowe wykonanie pomiarów masy i wysokości ciała oraz realizacji 3 prób sprawności fizycznej – zwis na drążku, bieg krótki, bieg długi dla nauczycieli z całej Polski. Nagranie filmu odbywało się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie przez profesjonalną ekipę filmową. Dzieci nagrywała nie tylko kamera statyczna, ale także  dron.

 

phoca thumb l dscn0809W przerwie nagrania uczniowie mogli zobaczyć jak trenują studenci Akademii Wychowania Fizycznego między innymi rzut oszczepem, pchnięcie kulą i rzut dyskiem. Mieli także możliwość obserwacji treningu i spotkania z panią Joanną Jóźwik, która reprezentowała Polskę w biegu na 800 m na Olimpiadzie w Rio de Janeiro w 2016 roku.Przez organizatorów zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie. Uczniowie  otrzymali pamiątkowe koszulki z logo Ministerstwa Sportu i Turystyki, bransoletki szkolnego klubu sportowego oraz mieli zapewniony posiłek. Nad bezpieczeństwem i fachową opieką w trakcie nagrania czuwali dr Janusz Dobosz, Radosław Sarnecki, Magdalena Ustianowska oraz Monika Płaczkowska. Opiekunowie p. Małgorzata Siek i p. Agnieszka Pośnik oraz uczniowie PSP w Suchej bardzo dziękują za możliwość przeżycia tak fantastycznej przygody.

Serdecznie dziękujemy Panu Adamowi Bolkowi Burmistrzowi Miasta i Gminy Białobrzegi oraz Panu Andrzejowi Jackowi Oziębło Staroście Białobrzeskiemu za udostępnienie busów, dzięki którym mogliśmy wziąć udział w tym fantastycznym wydarzeniu.  

GALERIA

Małgorzata Siek, Agnieszka Pośnik