Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej w roku szkolnym 2016/2017 wzięła udział w ogólnopolskim edukacyjno-ekologicznym projekcie „Zbieraj z klasą”. Akcja, której organizatorem jest Europejska Platforma Recyklingu, a operatorem Remondis Electrorecyckling polegała na zbiórce zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. 

Program edukował dzieci i młodzież, jak trzeba postępować z elektrośmieciami Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat tego jak ważne jest wykorzystywanie surowców wtórnych, co przyczynia się do ochronny naturalnych zasobów Ziemi. Dzieci posiadły także wiedzę o tym, co trzeba zrobić z niebezpiecznymi odpadami i przez swoje postępowanie przyczynili się do ich prawidłowego przetworzenia.

Nasi uczniowie w dniu 13 marca 2017 oddali do utylizacji: 2 pudełka zużytych baterii, 14 telewizorów, 6 pralek, 1 lodówkę, 3 komputery, 5 drukarek, kilka sztuk zużytych telefonów komórkowych oraz całą masę drobnego sprzętu AGD oraz zabawek elektronicznych.

Serdecznie dziękuje za zaangażowanie wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom PSP w Suchej. Liczymy na kolejne tak owocne akcje.

Koordynator M. Siek