lekcja w kinieTradycją naszej szkoły stały się już coroczne wyjazdy do Multikina na rekomendowane przez MEN  „Lekcje w kinie” organizowane przez Centrum Edukacji Filmowej Wołomin, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów, o czym może świadczyć komplet miejsc w autokarze.  
W tym roku 09 grudnia uczniowie klas IV, V i VI wzięli udział w lekcji pt .„Magia kina – tajniku sztuki filmowej”, podczas której dowiedzieli się m.in. jakie są najważniejsze etapy tworzenia dzieła filmowego, jaką rolę przy produkcji filmowej pełni reżyser, scenarzysta, scenograf, operator, dźwiękowiec i montażysta  oraz na czym polega specyfika realizacji filmu i czym różni się od innych tekstów kultury.

Uczniowie poznali także kulisy tworzenia najsłynniejszych filmów i dowiedzieli się, w jaki sposób najmniejszy element filmowego obrazu tworzy magię kina. Wykazali się przy tym duża aktywnością, odpowiadając na pytania prowadzącego.                                                                                  
Po lekcji obejrzeliśmy film pt. ”Tom and Huck” na motywach powieści Marka Twaina, który zainteresował, zaciekawił i  rozbawił,  mam nadzieję, wszystkich bez wyjątku.
Wizyta w kinie dostarczyła uczniom wielu pozytywnych wrażeń. Czekamy na kolejne propozycje równie ciekawych lekcji.

Edyta Pałczyńska – organizator wyjazdu