multimedia icons vector 13217Wystartowało Trzecie Zadanie Konkursowe w programie edukacyjnym "Bezpiecznie Tu i Tam"– Rywalizacja na multimedia.

Tematy zadania konkursowego:

1. Wyobraź sobie, że masz młodszego brata lub siostrę i mama powierzyła Ci zadanie nauczenia go/ją podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z internetu. Postanowiłeś/aś zrobić mini poradnik,  składający się z rysunków, obrazków lub zdjęć w ciekawy sposób pokazujących zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Poradnik powinien zawierać conajmniej 4 zasady bezpieczeństwa, których nauczyłeś się podczas zajęć. Pokaż swój poradnik na krótkim wideo, trwającym nie dłużej niż 2 minuty. Pamiętaj, aby filmować tylko poradnik, a nie siebie.

2. Wyobraź sobie, że jesteś znanym specjalistą w dziedzinie bezpiecznego korzystania z internetu i zaproszono Cię na wywiad do radia. Nagraj krótką audycję lub wywiad, podczas którego radzisz swoim rówieśnikom, co powinni robić, aby być bezpiecznymi w sieci. Jeśli zdecydujesz się na wywiad, poproś rodzica lub nauczyciela o zadawanie pytań, na które mógłbyś udzielić odpowiedzi. Nagranie nie może być dłuższe niż 2 minuty.

3. Wyobraś sobie, że zostałeś/aś zaproszony do wzięcia udziału w konkursie muzycznym "Rapowanie-Rymowanie". Wyzwanie polega na tym, aby w rymowanej formie wymienić lub zaśpiewać zasady bezpiecznego korzystania z internetu, które poznałeś podczas zajęć z nauczycielem. Nagraj krótkie nagranie dźwiękowe z Twoją odpowiedzią na wyzwanie. Nagranie nie może być dłuższe niż 2 minuty.

 

Oto wybór zasad, z których możesz skorzystać przygotowując pracę . Możesz zaprezentować również inne, zaproponowane przez Ciebie, zasady bezpieczeństwa online.

Zasady:

a) Chronię swoje dane w sieci.

b) Nie ufam osobom poznanym w internecie.

c) Dbam o wizerunek w online.

d) Nie hejtuje,̨ szanuje ̨innych internautów.

e) Kontroluję czas spędzony w internecie.

f) Korzystam z gier i aplikacji uzgodnionych z rodzicami.

g) Nie odbieram wiadomości z nieznanego źródła.

h) Mówię rodzicom i nauczycielom, jeśli coś w internecie jest nie tak.

Termin zgłaszania prac przez uczniów do koordynatora : 20 lutego 2017r.

Edyta Mróz - szkolny koordynator  konkursu