ss1Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej wraz przedszkolakami z oddziałów: Biedroneczki, Misiaczki, Krasnale, wzięli udział w kolejnej odsłonie akcji  Sprzątanie Świata- Polska, która jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska. W Polsce akcja prowadzona jest już po raz 23 i nasza szkoła  od samego początku uczestniczy w tak ważnym wydarzeniu- gdyż zależy nam  na ochronie środowiska. Dla naszych uczniów jest to lekcja poszanowania środowiska, zaangażowania  i integracji społeczności szkolnej w działania lokalne ale także ogólnopolskie.

Celem jest : promowanie nie śmiecenia, edukacja odpadowa, czyli jak ważna jest segregacja śmieci i jak możemy niektóre z nich ponownie wykorzystać oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszymy negatywny wpływ i ilość wytwarzanych śmieci na środowisko. Nasi uczniowie staja się wolontariuszami, uczą się jak ważna jest praca na rzecz innych ale także dla samych siebie.

ss2
Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: ,,Podaj dalej… drugie życie odpadów”.

Głównym przesłaniem akcji jest:  
- promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,
- unikanie odpadów- szacunek do przedmiotu,
- uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów codziennych czynności .
Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej ściśle współpracuje z Urzędem Miasta i Gminy w Białobrzegach. W ramach współpracy otrzymujemy worki i rękawiczki niezbędne do przeprowadzenia akcji; po zakończonych działaniach służby miejskie zabierają napełnione worki.
Bardzo dziękujemy za okazaną pomoc!

Szkolny koordynator akcji
Pośnik Beata