teatr9 marca po raz kolejny uczniowie klas IV-VI PSP w Suchej wzięli udział w „wycieczce teatralnej” do Radomia, gdzie obejrzeli spektakl „Alcybiades” na motywach powieści Edmunda Niziurskiego „Sposób na Alcybiadesa”.
Sztuka opowiadała o grupie niesfornych uczniów, którzy nie chcieli się uczyć i postanowili przechytrzyć pedagogów. Pozyskali „sposób” na nauczyciela historii, zwanego Alcybiadesem, ale ten człowiek potrafił dotrzeć do młodych ludzi i rozpalić w nich płomień wiedzy, wzbudzić entuzjazm i chęć do nauki historii. Sztuka obfitowała w wartką akcję, tryskała humorem, rozbrzmiewała muzyką i piosenkami. Publiczność z zainteresowaniem śledziła zmagania bohaterów ze szkolną rzeczywistością. Spektakl uczył, bawił i śmieszył.

Z kolei 10 marca uczniowie klas I a, I b i III obejrzeli spektakl pt. „Czerwony Kapturek”. Dzieci z zainteresowaniem śledziły przygodę Czerwonego Kapturka , który szedł przez las do babci. W drodze dziewczynce pomagały dwie wesołe , a momentami trochę złośliwe wiewiórki oraz pan Muchomor, który w lesie pełnił funkcję gospodarza.
Oba spektakle wzbogaciła piękna scenografia, barwne kostiumy, ciekawa choreografia, a przede wszystkim wspaniała gra aktorów. Wszyscy bawili się doskonale.