dscn4505Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. I choć zimowa aura nie przyniosła nam wymarzonego śniegu, to i tak 18 osobowa grupa dzieci z klas I-VI miała możliwość spędzić swój wolny czas w atrakcyjny i bezpieczny sposób.

Chętne dzieci spotykały się przez pięć dni, począwszy od 1 lutego aż do 5 lutego na zajęciach z kreatywności, plastyczno-czytelniczo-komputerowych i sportowo-tanecznych. Nauczycielki prowadzące zajęcia, zadbały o to, aby były one ciekawe, twórcze i dostosowane do zróżnicowanej wiekowo grupy.

dscn4530   dzcf8041

Na zajęciach plastyczno-czytelniczo-komputerowych dzieciaki poznały historię karnawału, przygotowały wspaniałe maski karnawałowe. Przypomniały sobie i utrwaliły zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, poznały wartościowe portale edukacyjne. Tworzyły w programie graficznym prace nt. „Bezpiecznych ferii” i „Ulubionych zimowych zabaw”.

Na zajęciach sportowych uczniowie brali udział w grach zespołowych, doskonalili zwinność. Poprzez aktywny udział w zajęciach uczniowie pokonywali własne słabości, podnosili swoją samoocenę, uczyli się współdziałania i współzawodnictwa oraz eliminowania ze swojego życia zachowań ryzykownych.

Uczniowie podczas zajęć z kreatywności rozwijali wyobraźnie, aktywnie uczestniczyli  w procesie tworzenia. Uczyli się jak rozładowywać emocje przez sztukę, współpracować w grupie, poznali metody i techniki twórczego rozwiązywania problemów.

W piątek uczestnicy zajęć, wzięli udział w wycieczce do kina Helios na film pt. „Odlotowa przygoda”. Na zakończenie zatrzymali się w McDonaldzie gdzie posilili się i zregenerowali siły przed powrotem do domu.

Uśmiechy na twarzach i słowa zadowolenia naszych uczniów, utwierdzają nas nauczycieli w przekonaniu jak ważną rolą jest organizowanie aktywnego czasu wolnego. Który niejednokrotnie jest jedyną alternatywą dla gier komputerowych czy programów telewizyjnych.

 

Organizatorami zajęć były: p. Monika Zielińska, p. Edyta Mróz i p. Ewelina Matysiak

 

GALERIA