Karnawał to czas radości i rozrywki. Świetną ku temu okazją jest, niewątpliwie, zabawa choinkowa, która w naszej szkole odbyła się w sobotę 30 stycznia 2016r. Czekali na nią z wielką niecierpliwością uczniowie, zwłaszcza młodsi, którzy przygotowali ciekawe kostiumy karnawałowe. Wśród radosnych i rozbieganych maluchów można było znaleźć barwne motyle, dobre wróżki, urzekające księżniczki, supermenów i batmanów.


Imprezę rozpoczęła uczennica Samorządu Uczniowskiego, która serdecznymi i pełnymi ciepła słowami powitała wszystkich przybyłych gości, uczniów oraz nauczycieli. Wielkie wrażenie wśród publiczności wywarło przedstawienie teatralne pt. ,,Trzy świnki'', które powstało pod czujnym okiem pani Ani Wiktorskiej, a zaprezentowane zostało przez uczniów klasy V i VI. Podczas przedstawienia zatańczyły także dzieci z oddziałów przedszkolnych (z grupy "Misiaczki" i grupy "Krasnale"), które były przygotowane przez wychowawczynie.
Odbyły się, również tak przez dzieci lubiane, konkursy z nagrodami i zabawy prowadzone przez nauczycieli naszej szkoły. Dzieci mogły również liczyć na malowanie twarzy wedle życzenia, które spełniały p. Małgosia Siek i p. Izabela Cieślak. Najwięcej jednak radości sprawiła wizyta Św. Mikołaja, który obdarował dzieci wspaniałymi prezentami.
Tańce, hulańce, swawole towarzyszyły wszystkim uczestnikom zabawy do późnych godzin wieczornych. Podczas przerw, między dobrą zabawą uczniowie mogli skorzystać z wybornych zapiekanek, gofrów i ciasta przygotowanych przez rodziców, na których zawsze możemy liczyć. O oprawę muzyczną zadbał p. Grzegorz Kawecki.
Tegoroczna zabawa karnawałowa w PSP w Suchej należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami, ale zadowoleni. Teraz czas ferii zimowych i zasłużonego odpoczynku po I semestrze nauki. Ferie trwać będą do14 lutego 2016 r.

A. Wiktorska

Galeria