Bez tytułu

8 grudnia uczniowie z klas III, IIb, Ib wybrali się w daleką, pełną przygód wyprawę do Wioski Świętego Mikołaja w Bałtowie. Na miejscu wspaniałe dekoracje wprowadziły nas w magiczną atmosferę świąt. Pani Jodełka oraz Pani Ciastek pomogły nam wykonać oryginalne bombki, abyśmy część świątecznej atmosfery zabrali ze sobą do domu.  W Bajkowym Parku Rozrywki doświadczyliśmy wielu pozytywnych emocji od radości podczas zabawy w kulkach, dmuchanym pałacu, poprzez podekscytowanie przy łowieniu z Eskimosem rybek z przerębla, grze memory oraz domino w rozmiarze XXL . Następnie trafiliśmy do kina gdzie obejrzeliśmy wzruszający film z pomocnikiem Świętego Mikołaja w roli głównej, a dzięki efektom 5D czuliśmy każdy podmuch wiatru i  skok do nieba!

Póżniej przenieśliśmy się do lodowej groty -  Labiryntu Królowej Śniegu! Wysłuchaliśmy tam baśni  Hansa Christiana Andersena. Na końcu labiryntu czekała na nas niespodzianka! Królowa Śniegu we własnej osobie! I wcale nie była zimna i okrutna jak w opowieści… Aby się ogrzać, z lodowej groty pobiegliśmy na kiełbaski i gorącą herbatę. Wreszcie przyszedł czas na spotkanie z najważniejszą tego dnia osobą. Udaliśmy się do stojącej na uboczu chatki. Podekscytowani pospiesznie ominęliśmy piękne sanie,  otworzyliśmy ostrożnie drzwi a w środku… zastaliśmy Panią Śnieżynkę. Niestety Święty Mikołaj nie zdążył do nas przybyć! Postanowiliśmy przypomnieć mu o nas i z pomocą Pani Śnieżynki nawiązaliśmy video rozmowę ze Świętym Mikołajem. Gdy go zobaczyliśmy na ekranie telewizora nie mogliśmy uwierzyć że to on! Okazało się, że popsuły mu się sanie i w dalszą podróż misiał udać się zapasowymi. Po chwili straciliśmy połączenie… Nagle za oknem coś się poruszyło... To był Święty Mikołaj! Nareszcie dotarł! Przywitał się z nami i wygodnie rozsiadł na fotelu stojącym obok kominka. Długo rozmawialiśmy, chwaliliśmy się naszymi talentami, śpiewaliśmy, recytowaliśmy wiersze. Święty Mikołaj wręczył nam w nagrodę wspaniałe prezenty! Nawet nie zauważyliśmy kiedy zrobiło się ciemno… A to nie był jeszcze koniec atrakcji tego dnia! Przygodę w Wiosce Świętego Mikołaja zakończyliśmy paradą przez ozdobiony świątecznymi dekoracjami park w towarzystwie ogromnego mamuta!

Przyszedł czas powrotu… Po całodniowej przygodzie przespaliśmy w autokarze całą drogę!  To była najlepsza wycieczka w naszym życiu!

Zapraszamy do galerii zdjęć, dzięki której możemy podzielić się z Wami naszymi wspomnieniami. 

Galeria