dscn387110 grudnia br w naszej szkole odbyła się żywa lekcja historii. Członkowie grupy rekonstrukcyjnej ,,Rewita”: Maciej Żądło - GRUTGER VON PIMPKE oraz Maciej Grela - ,, MACIEJ Z DĘBOWCA  herbu ZERWIPLUDRY przygotowali niecodzienną lekcję, w trakcie której uczniowie poznali elementy uzbrojenia rycerza średniowiecznego; dowiedzieli się jak żyli na co dzień ludzie  z epoki średniowiecza, poznali ich zwyczaje i prawo, usłyszeli o ważnych wydarzeniach z historii od V do X wieku.

Dzięki  takiej prezentacji uczniowie mogli się przekonać jak wyglądało pasowanie na rycerza lub jaką torturą były dyby. Wszyscy chętnie oglądali zgromadzone rekwizyty, mogli je przymierzyć, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie- czego nie udałoby się w muzeum. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Goście szybko nawiązali kontakt z naszą publicznością – zachęcając do aktywnego udziału w przedstawieniu. Kto chciałby zastać rycerzem? Nic trudnego! Musi być: dobry, honorowy, szlachetny, odważny, uczciwy, wytrwały i posłuszny. Oby takich rycerzy w naszej szkole było jak najwięcej.
Nauczyciel historii- Pośnik Beata

 

GALERIA