mała książka wielki człowiek 1Pierwszoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Suchej wzięli udział w kampanii promującej rozwój czytelnictwa „Mała książka – wielki człowiek”.
Młodzi czytelnicy uczestniczyli w zajęciach, podczas których chętnie przedstawiali walory czytania, np.: dostarcza wiedzy, wzbogaca słownictwo, dostarcza rozrywki, rozwija uczucia, zainteresowania, uczy poprawnego wysławiania się i pisowni, pomaga odreagować emocje, rozbudza wyobraźnię, wzmacnia więź z rodzicami, dziadkami. W ramach podsumowania wspólnie wykonali plakat „Co daje nam książka?” Przypomnieli również zasady zachowania w szkolnej bibliotece i właściwego obchodzenia się z książką.

mała książka wielki człowiek 2 mała książka wielki człowiek 3

Wszyscy uczniowie otrzymali wyprawki czytelnicze (wydane przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego), w skład których wchodzą:
- książka „Wnuczka antykwariusza” – to opowiadanie autorstwa znanej i cenionej pisarki Justyny Bednarek, z pięknymi ilustracjami Emilii Dziubak. Bohaterką książki jest Gabrysia, która podczas wizyty w antykwariacie swojego dziadka odkrywa wiele niecodziennych przedmiotów, przechowujących pamięć o minionych czasach. Opowiadanie zabiera najmłodszych czytelników w podróż do przeszłości i pokazuje, jak ważne jest odkrywanie rodzinnych korzeni.
- broszura „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego czytania.

Na młodych czytelników czekało jeszcze indywidualne zadanie praktyczne - dekorowali swoje zakładki do książek. Trzeba przyznać, że dzieci wykazały się pomysłowością i kreatywnością.

mała książka wielki człowiek 4 mała książka wielki człowiek 5
Dziękuję pierwszoklasistom oraz wychowawczyni p. Ewie Pawlak za bardzo udane spotkanie czytelnicze i życzę wielu przyjemnych spotkań z książką.

mała książka wielki człowiek 6
Barbara Woźniakowska