noc bibliotek 1„Absurd nie czytać” to hasło IX edycji ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. Nauczyciele bibliotekarze wraz z Kołem Przyjaciół Biblioteki i chętnymi uczniami przyłączyli się do akcji, którą nazwaliśmy „Podwieczorek w bibliotece” .
W związku z tym, że rok 2023 jest Rokiem Wisławy Szymborskiej, to właśnie twórczość noblistki stała się tematem przewodnim naszych działań. Zaczęliśmy od wiersza „Nieczytanie”, który przedstawiła Dorota, a w wersji angielskiej – Oskar.

Następnie uczniowie w małych grupach lub indywidualnie „mierzyli się” z twórczością Szymborskiej. Zadanie polegało na właściwym ułożeniu z małych fragmentów wierszy poetki. Następnie przyklejano je na kartkę i ozdabiano według własnego pomysłu. Wszystkie prace wyeksponowano na tablicy w holu głównym. W bibliotece można zobaczyć piękne lapbooki poświęcone naszej noblistce, które uczniowie wykonali metodą projektu.

noc bibliotek 6
Dyskutowano na temat zalet głośnego czytania, czego efektem jest mapa myśli. Podczas zasłużonej przerwy, młodzież integrowała się przy przekąskach i dźwiękach poezji śpiewanej.
Na zakończenie uczestnicy akcji obejrzeli animowany film pt. „Pamiętniki Taty Muminka” Wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki i naklejki.

noc bibliotek 5
Dziękujemy wszystkim przyjaciołom biblioteki za wspólnie spędzony czas.