spotkanie z Grzegorzem Kasdepke 118 października 2023 r., na zaproszenie Białobrzeskiego Centrum Kultury BIAŁE BRZEGI, uczniowie klasy I i II brali udział w spotkaniu z Grzegorzem Kasdepke, autorem znanej serii książek o przygodach detektywa Pozytywki. Na miejsce dotarli przed innymi uczestnikami spotkania, dzięki czemu mogli zająć miejsca w pierwszych rzędach. W przeciągu kilkunastu minut sala zaczęła się zapełniać.

spotkanie z Grzegorzem Kasdepke 7 spotkanie z Grzegorzem Kasdepke 8

Na chwilę przed godziną 9 do budynku wszedł emanujący dobrą energią Grzegorz Kasdepke. Pan Grzegorz Kacprzak, pracownik BCK BIAŁEBRZEGI, w imieniu wszystkich zgromadzonych powitał gościa. Następnie pisarz zaprezentował plan spotkania, który już na początku został zaburzony przez odważne i bardzo dociekliwe dzieci. Padły pierwsze pytania do autora, który udzielił wyczerpujących odpowiedzi. Następnie Grzegorz Kasdepke opowiedział o swojej pracy, planach zawodowych oraz o książkach, które napisał. Zapytał zgromadzonych czy wiedzą co to są związki frazeologiczne? Zaprezentował książkę „Co to znaczy…”, mówiąc że właśnie w niej mogą znaleźć wyjaśnienie niektórych powiedzeń. Pisarz został „zasypany” pytaniami: Ile czasu zajmuje napisanie książki? Pod jakim numerem mieszka? Jakim samochodem jeździ? Czy boi się pająków? Nie zabrakło także pytań o wiek, ulubiony kolor czy numer buta.

spotkanie z Grzegorzem Kasdepke 2

spotkanie z Grzegorzem Kasdepke 3 spotkanie z Grzegorzem Kasdepke 4

Na zakończenie spotkania wykonano pamiątkowe zdjęcie. Następnie ustawiła się kolejka po dedykacje do książek, autografy i zdjęcia.

spotkanie z Grzegorzem Kasdepke 6 spotkanie z Grzegorzem Kasdepke 5

spotkanie z Grzegorzem Kasdepke klasa 1

spotkanie z Grzegorzem Kasdepke klasa 2Mamy nadzieję, że takie spotkania przyczynią się do tego, że nasi uczniowie jeszcze chętniej będą czytać! Wiele tytułów książek Grzegorza Kasdepke znajduje się w naszej bibliotece, serdecznie zapraszamy do sięgnięcia po dawkę wiedzy, wyobraźni i przygody :)
Dziękujemy Białobrzeskiemu Centrum Kultury BIAŁE BRZEGI za zaproszenie, a panu Grzegorzowi Kasdepke za wspaniałe i pełne pozytywnych emocji spotkanie :)