Logo MiN PolskiLad poznajPolske   

Dnia 31 maja 2023 roku uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce dofinansowanej ze środków budżetu państwa w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji Narodowej i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” realizowanego w związku z programem „Polski Ład”. Program wycieczki obejmował wizytę w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu.

 Centrum Rzeżby Polskiej park zdjęcie grupowe

W Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku uczniowie zwiedzili Pałac Józefa Brandta. Dowiedzieli się jak mieszkano w XIX wieku, poznali urządzenia, wyposażenie oraz cechy charakterystyczne architektury dworu minionej epoki. Obejrzeli aktualne wystawy. Brali udział w warsztatach plastycznych. Spacerowali po parku, w którym znajdują się piękne rzeźby wykonane przez wybitnych artystów.

Centrum Rzeźby Polskiej 4 Centrum Rzeżby Polskiej 2

Centrum Rzeźby Polskiej 5 Centrum Rzeźby Polskiej 7

Centrum Rzeźby Polskiej 6 Centrum Rzeźby Polskiej 8
Po obiedzie na uczestnicy wycieczki udali się do Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu. Przewodnicy oprowadzili uczestników wycieczki po terenie muzeum. Uczniowie obejrzeli stare chaty wraz z tradycyjnym wyposażeniem w sprzęt gospodarstwa domowego. Słuchali opowieści o tym, jak życie na wsi zmieniło się na przestrzeni lat.

Muzeum Wsi Radomskiej 1
Wycieczka ta była ważną lekcją dla dzieci, a zarazem wspaniałą przygodą, która na długo pozostanie w ich pamięci.
Dziękujemy Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu za miłe przyjęcie.

Edyta Mróz