czytanie nauczycieleW poniedziałek nauczyciele bibliotekarze przedstawili społeczności szkolnej tegoroczne hasło XXI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom - "Polscy autorzy dla klimatu". Przypomnieli korzyści płynące z głośnego czytania dzieciom. Zaproponowali do czytania książkę autorstwa Sylwii Majcher pt. "Jestem EKO. Ja też mogę uratować świat!" (zakup w ramach NPRCZ 2.0).

czytanie nauczyciele 1Czytanie rozpoczęła p. Monika Zielińska. We wtorek kolejny rozdział przeczytała p. Elżbieta Kaczmarek. W środę, 1 czerwca, w naszej szkole gościł pan Mateusz Rzeźnicki, dyrektor Białobrzeskiego Centrum Kultury Białe Brzegi. Dzieci i młodzież z zainteresowaniem słuchali czytanego fragmentu.

czytanie BCK
czytanieW czwartek uczennice klasy czwartej, Marita i Aleksandra, przeczytały swoim koleżankom i kolegom dwie książki z serii "Czytam sobie" ("Samotny banan" autorstwa Sylwii Majcher i "Awantura w śmietniku" Marcina Barana). W piątek odwiedziła nas absolwentka naszej szkoły, a obecnie pracownik Lasów Państwowych Nadleśnictwa Dobieszyn, p. Martyna Chyc. Dzieci i młodzież z zainteresowaniem słuchali fragmentu książki o przygodach sympatycznego leśnika i niesamowitych mieszkańców Doliny Bagiennej Trawy("Dębowa kołyska" Pawła Wakuły).

czytanie nadleśnictwo

Dziękujemy za udział w akcji.