rajd 8aZ okazji Dnia Dziecka, wraz z opiekunami udaliśmy się 2 czerwca na pieszy rajd do Branicy. Nasza wyprawa zaczęła się od pogadanki o bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego. Po zapoznaniu z zasadami poruszania się w przestrzeni publicznej i zaopatrzeni w kamizelki odblaskowe, mogliśmy ruszyć w drogę. Na szczęście pogoda nam dopisała.


ognisko 8aZdecydowana większość naszej trasy przebiegała przez tereny leśne, w związku z tym mogliśmy zachwycać się walorami przyrodniczymi naszej okolicy. Gdy dotarliśmy na miejsce, zostaliśmy mile przyjęci przez Pana Romana Napiórkowskiego, który zechciał gościć nas w swoim gospodarstwie ekologicznym. Czekało już na nas rozpalone ognisko, na którym mogliśmy upiec jabłka, ziemniaki, chlebek i kiełbaski. Mieliśmy okazję popróbować soków wytłoczonych z owoców uprawianych w sposób ekologiczny. Kiedy już wszyscy zjedli, napili się i zregenerowali siły, mogli skorzystać z próbnej jazdy konnej.

8a 8 a
Przyjemne otoczenie sprzyjało rozmowom, zabawie, integracji i relaksacji. Niestety, czas szybko upływał i musieliśmy wyruszać w drogę powrotną.
Jesteśmy zgodni, że ten dzień spędzony aktywnie i w miłym towarzystwie był bardzo udany.
Dziękujemy Panu Romanowi Napiórkowskiemu za miłe przyjęcie nas u siebie i poświęcony nam czas oraz naszemu koledze Mikołajowi, za pomoc w tych przygotowaniach.
Dziękujemy również Pani Agacie Pęksyk i Pani Barbarze Woźniakowskiej za opiekę podczas rajdu.


Uczniowie i uczennice z klasy VIIIa