162464860 2800089083640995 6655249864531680540 nUczniowie klasy I przystąpili do projektu ,,CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Tegoroczna edycja projektu ma zasięg międzynarodowy i skierowana jest do uczniów klas I-III. Celem projektu edukacyjnego jest rozwój czytelnictwa wśród uczniów i doskonalenie techniki czytania u dzieci. Jednak, to nie jedyne zalety udziału w edycji II - EKOlogicznej projektu.

Poprzez czytanie lektur, dzieci zgłębiają wiedzę na temat globalnego ocieplenia i jego wpływu na naszą planetę.

Postacią przewodnią po projekcie jest mała chmurka Tosia, która ukazuje dzieciom nurtujące ją problemy, związane z zanieczyszczeniem środowiska oraz zachęca uczniów do rozwiązania bardzo ważnych problemów natury ekologicznej.

157842155 2533936513567352 7929925466084472863 nW MODULE I ,,Mała chmurka wśród drzew” pierwszoklasiści wykonali cztery zadania. Były one spójne z przeczytaną lekturą ,,Kapelusz Pani Wrony” Danuty Perlak. Uczniowie, między innymi, uzupełnili ,,Lekturniki”, wykonali plakat ,,Zachęcający innych do czytania papierowych książek” i ,,Drzewo czytelnicze”, które obrazowało czytane przez nich książki. Dzieci poznały również korzyści płynące z drzew oraz potrzebę ich ochrony.
W MODULE II ,,Mała chmurka w krainie śniegu” dzieci pracowały z lekturą ,,Zaczarowana zagroda” Aliny i Czesława Centkiewiczów. Oprócz wykonania zadań w ,,Lekturniku”, stworzyliśmy również plakat zachęcający inne dzieci do przeczytania tej książki. Wykonaliśmy również bałwanki ekologiczne, które powstały z surowców wtórnych, a także pingwinki z tekturowych rolek. Dużo frajdy sprawiło dzieciom zadanie ostatnie obowiązkowe, które pozwoliło już całkiem na poważnie poznać zagrożenia dla naszej planety związane z ociepleniem klimatu. Obejrzane filmy edukacyjne i opowiadanie pt.,,Mała chmurka w krainie śniegu” sprawiły, że dzieci wiedzą, jak ograniczyć zanieczyszczenie środowiska. Wiedzą, że trzeba dbać o segregację śmieci, przy każdej okazji gasić światło i namawiają rodziców na rowerowe podróże. Przed nami jeszcze MODUŁ III projektu.
Zatem nadal... ,,CZYTAMY Z KLASĄ lekturki spod chmurki.”

czytam z klasą moduł I czytam z klasą moduł II

Koordynator projektu: Ewa Pawlak