W czwartek 11 czerwca 2015 roku uczniowie klasy V PSP w Suchej zostali zaproszeni przez pana Stanisława Koślę prezesa PCK w Białobrzegach na pełen atrakcji wyjazd do Stawiszyna.  Razem z nami jechała również grupa uczniów z PSP nr 1 w Białobrzegach. Na początku zatrzymaliśmy się w nowo powstałym Centrum Rehabilitacji i Behawiorystyki Zwierząt przy Oddziale Zewnętrznym Aresztu Śledczego. Mogliśmy tam podziwiać cztery konie krwi arabskiej, które jako pierwsze zamieszkały w jedynym takim przywięziennym Centrum.        


Następnie udaliśmy się do OSP w Stawiszynie, gdzie zademonstrowano nam nowy samochód ratowniczo – gaśniczy. Dzieci mogły  zapoznać się z całym wyposażeniem wozu, dotknąć sprzętu gaśniczego i przymierzyć ubiór strażaka.
W dalszej kolejności czekały na nas atrakcje przy stawach, gdzie uczestniczyliśmy w pokazach ratownictwa wodnego WOPR z Białobrzegów z udziałem młodzieży pod opieką pana Krzysztofa Pramika. Towarzyszyli nam: komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej pan Zbigniew Łubiński, zastępca burmistrza Miasta i Gminy pan Mieczysław Danielewicz oraz prezes WOPR pan Tomasz Tomczyński. Finałem tego pełnego atrakcji wyjazdu był poczęstunek -  kiełbaski z grilla, napoje, pachnące truskawki i jabłka, który spożyliśmy siedząc na kocach nad brzegiem strumienia. Pan Kośla opowiedział nam   o działalności i sukcesach  PCK w Białobrzegach. Piękna, słoneczna pogoda była dopełnieniem naszego pikniku, za który serdecznie dziękujemy panu Stanisławowi Kośli.