ukryte dziedzictwo#ukrytedziedzictwo #archeologiawszkole #patriotyzmjutra
„Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia” - to ogólnopolska kampania archeologiczna poruszająca temat polskiego dziedzictwa narodowego ukrytego w ziemi i pracy archeologów, a także promocja tych działań w społeczeństwie.
Organizatorem akcji jest Fundacja Archeologiczna Archeo. Kampania realizowana w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”, kierowana jest do szkół, instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz dzieci i młodzieży, a przygotowane materiały do realizacji zajęć kształtują wśród młodych odbiorców świadomość obywatelską oraz właściwy model postawy w zakresie ochrony i zachowania polskiego dziedzictwa archeologicznego.


W naszej szkole projekt realizowany był w miesiącu listopadzie. Zajęcia zostały przeprowadzone na lekcjach on-line. Uczniom bardzo podobał się pomysł i materiały - w ciekawy i rzetelny sposób pozwoliły ,, odkryć” archeologię – szczególnie z dużym zainteresowaniem obejrzeli udostępniony film. Zadania projektowe realizowali bardzo chętnie - projekcie wzięło udział 86 uczniów z klas V-VIII.


Prowadzący: Beata Pośnik, Emilia Rudecka- n-le historii.