razem dla psiaków 2„Psy dały nam absolutnie wszystko. Jesteśmy centrum ich wszechświata. Jesteśmy w centrum ich miłości, wiary i zaufania. Służą nam w zamian za resztki jedzenia. To bez wątpienia najlepsza oferta, jaką kiedykolwiek miał człowiek”.

(Roger A. Caras)

razem dla psiaków 3Niestety nie wszystkie zwierzęta mają tyle szczęścia i spotykają na swojej drodze ludzi odpowiedzialnych. Wiele zwierząt traci swoje domy i trafia na ulicę, a później do schroniska, gdzie z nadzieją czekają na człowieka, który ponownie da im kochający dom.
21 stycznia przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej wraz ze społecznością Publicznego Przedszkola nr 1 im. Jasia i Małgosi w Białobrzegach, Urzędem Miasta i Gminy Białobrzegi oraz innymi osobami o wielkich sercach pojechali do schroniska w Małym Bożym, aby przekazać zebraną karmę w ramach akcji „Czworonożni przyjaciele”.

razem dla psiaków 1
Na terenie szkoły przez cały czas zbieramy mokrą karmę i koce dla zwierząt, które także trafią do schroniska. Pamiętaj, że zwierzęta ze schroniska czekają na wolontariuszy, którzy nie tylko dostarczą jedzenie, ale także podrapią za uchem i zabiorą je na spacer.

Małgorzata Siek