Rodzice i uczniowie klasy VIII

Informujemy o możliwości ubiegania się o stypendium w ramach Programu Stypendialnego „Horyzonty” Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czarneckiego EFC.

Rekrutacja do programu trwa do 31 marca 2019 r. Wnioski online przez stronę www.efc.edu.pl mogą składać uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjów, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, dochód w ich rodzinach nie przekracza 964 złotych netto na osobę, mają dobre lub rokujące na przyszłość wyniki oraz planują naukę w jednej ze szkół współpracujących z Fundacją.


Warunkiem otrzymania stypendium jest przyjęcie do jednego z liceów współpracujących z Fundacją (pełna lista placówek udostępniona jest na stronie www).
W ramach stypendium Fundacja EFC pokrywa opłaty szkolne, koszty zakwaterowania i wyżywienia w szkolnej bursie, udostępnia podręczniki, finansuje wycieczki klasowe i naukę języka angielskiego, a podczas ferii i wakacji zapewnia swoim Stypendystom wyjazdy na obozy.
Szczegółowe informacje można znaleźć się na stronie internetowej www.efc.edu.pl lub uzyskać pod numerem telefonu 696649036 (Andrzej Piękoś).