Rodzice i uczniowie klas VIII

Informujemy o możliwości ubiegania się o stypendium w ramach Programu Stypendialnego „Horyzonty” Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czarneckiego EFC realizowanego w partnerstwie z Fundacją Rodziny Staraków.

Wiele dróg, jedno stypendium – pod takim hasłem prowadzona jest tegoroczna rekrutacja, która trwa do 31 marca 2022r.
Program Horyzonty kierowany jest do ósmoklasistów, którzy pochodzą z małych miejscowości, a chcieliby uczyć się i rozwijać w wymarzonym liceum lub technikum w dużym mieście. Stypendium otrzymują na cały okres nauki w szkole średniej. Do tej pory program ten objął już blisko 900 uczniów szkół ponadpodstawowych.
Żeby ubiegać się o stypendium Horyzonty, kandydat lub kandydatka musi:
- pochodzić z miejscowości do 30 000 mieszkańców,
- planować naukę w jednej ze szkół średnich współpracujących z Fundacją EFC,
- średni miesięczny dochód w rodzinie nie może przekraczać 1550 zł netto na osobę.


O przyjęciu do stypendium, po akceptacji kandydatów przez komisję stypendialną, decyduje dostanie się do jednej ze szkół oraz internatu lub bursy z oferty Fundacji EFC.
Uważność na potrzeby młodzieży jest dziś ważniejsza, niż kiedykolwiek – dlatego poza finansowaniem edukacji i życia w nowym miejscu, stypendium oferuje także wspólne działania społeczne, bezpieczną, twórczą przestrzeń do rozwoju i realizowania pasji, opiekę doświadczonej i zaangażowanej kadry, wsparcie psychologiczne, letnie i zimowe wyjazdy, warsztaty... to wszystko stypendyści i stypendystki, absolwenci i absolwentki programu oraz zespół fundacji realizują razem, wspierając się wzajemnie.

Szczegółowe informacje na temat stypendium można uzyskać na stronie: https://efc.edu.pl/programy/horyzonty
lub pod numerem telefonu 696649036 (Andrzej Piękoś – koordynator regionalny w województwie mazowieckim).