dm525 listopada swoje święto ma najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka - pluszowy miś. W naszej szkole z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia odbyły się zajęcia dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczestników koła czytelniczo-plastycznego. Hasło obchodów święta brzmiało: „Czy to jutro, czy to dziś, zawsze jest potrzebny miś…”.

27 listopada w odwiedziny do biblioteki przyszły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz zerówki. Oba spotkania przebiegały według ściśle przygotowanego planu.

Na początek przywitano dzieci, które przyszły ze swoimi pluszowymi misiami. Rozmawialiśmy na temat życia, zwyczajów i pożywienia niedźwiedzi brunatnych. Następnie dzieci opowiadały o swoich ulubionych pluszowych misiach, o tym jak się u nich znalazły i dlaczego to właśnie ich najbardziej lubią.

Później nadszedł czas na oglądanie bajek, których bohaterami są misie. Grupa Krasnale obejrzała bajkę „Gumisie” zaś grupa Misiaczki – „Kubusia Puchatka”. Po obejrzeniu bajek dzieci z zaciekawieniem wysłuchały opowiadań o misiach, które odczytała p. Kamila ( „Moi przyjaciele Misie” oraz „Ptyś i mały pluszowy miś”).

W dalszej kolejności zaprosiliśmy dzieci do wspólnego zabawy. Dzieci ze swoimi paniami oraz misiami bawiły się przy piosence pt. „Jadą, jadą misie”.

Na zakończenie każdy uczestnik zabawy dostał od nas cukierka. Cała zabawa przebiegała w bardzo przyjemnej i radosnej atmosferze, a dzieci już dziś pytały nas co będzie się działo w przyszłym roku.

Organizatorkami zajęć były: p. Kamila Falkowska (pracownik filii bibliotecznej) i p. Edyta Mróz (nauczyciel bibliotekarz).

„Mały Miś”

Miś jest mały i puchaty,

miś jest fajny i kudłaty,

miś jest gruby jak ta kula,

misia zawsze się przytula.

 

Lecz czasami też tak bywa,

że się o nim zapomina.

A więc wezmę misia czule

i do siebie go przytulę.

 

Szepnę mu do ucha cicho,

co mi się w nocy śniło,

że bez niego smutne życie,

że go kocham bardzo skrycie.