1W dzisiejszych czasach, gdy spada zainteresowanie książką; czytamy mało lub wcale, istotne jest, by zachęcić dzieci, uczniów do czytania. Popularyzacja czytelnictwa, kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijanie zainteresowań, wyrabianie nawyku sięgania po książkę przy okazji i nie tylko – to nasze ważne zadanie.

Wychodząc naprzeciw takim potrzebom w naszej szkole we współpracy z Biblioteką Publiczną w Białobrzegach w dniu 21.10.2015 r. odbyło się spotkanie autorskie.

Pani Elżbieta Bednarczyk jest pisarką, tancerką, aktorką. Znana jest głównie z takich utworów dla dzieci jak: „Kłótnia w tornistrze”, „Figlarne myszki” czy „Chciwy niedźwiadek”. Dorobek literacki autorki jest różnorodny: proza, poezja, scenariusze sztuk teatralnych dla dzieci i dorosłych.

Aktualnie w swoich utworach wskazuje jak ważną rolę pełnią marzenia i miłość w życiu człowieka. Zachęca czytelników do poznawania świata tego bliskiego i dalekiego; przekonuje, że książka wzbogaca świat człowieka, uwrażliwia, wyposaża w wiedzę, sprawia, iż stajemy się dobrzy, mili i uprzejmi.

W pierwszej części spotkania autorka prezentowała swoją najnowszą książkę „Kłótnia w tornistrze”, opowiadającą historię przyborów szkolnych, które nie są szanowane przez użytkowników. Zwróciła uwagę dzieciom jak istotna jest dbałość o przybory a w konsekwencji o środowisko naturalne.

W części drugiej autorka wkroczyła na salę w pięknej sukni i w sposób bardzo ekspresyjny odtańczyła taniec do dynamicznego utworu . Taniec jest życiową pasją Elżbiety Bednarczyk. Wszystkim zgromadzonym taniec bardzo się podobał. W kolejnej części spotkania odbyła się prelekcja połączona z prezentacją multimedialną nt. Australii, w której autorka mieszka przeszło 20 lat. Pani Elżbieta opowiadała o życiu codziennym; o różnicach jakie są pomiędzy naszymi krajami, w jaki sposób dzieci uczą się, spędzają czas wolny. Opowiadała o klimacie, zwierzętach i krajobrazach.

Na zakończenie spotkania uczniowie mieli możliwość nabycia książki „Kłótnie w tornistrze” wraz z oryginalną dedykacją i autografem.

W imieniu uczniów bardzo dziękujemy za zorganizowanie ciekawego i twórczego spotkania.

 

 

GALERIA - tutaj