8 maja8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto obchodzone jest od 1985 roku. Zostało ono zainisjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Od kilku lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek (8 - 15 maja). Hasłem tegorocznego święta jest "#biblioteka"

Zapraszamy Was do zabawy:

Gra wszystko o bibliotece https://liblink.pl/gzi6ghFHro

Gra BINGO LITERACKIE - pobierz planszę

Pewnie każdy zna grę w bingo. Proponowana przez nas wersja jest nieco przerobiona i rozbudowana. W załącznikach znajduje się plansza, którą można wydrukować lub wyświetlić na tabletach lub smartfonach.

Zasady:

Zabawa przeznaczona jest dla całej rodziny w czasie nauki zdalnej.

W powyższe pola każdy z uczestników wpisuje tytuły przeczytanych książek, które odpowiadają podpowiedziom. Jeden tytuł książki może być użyty tylko raz, nawet jeżeli odpowiada kilku polom. By wygrać, należy uzbierać 5 pól pionowo, poziomo lub na ukos.

Jeżeli przynajmniej 2 graczy uzbiera 5 pól w rzędzie, to możecie grać dalej, aż wypełnicie wszystkie pola planszy.

Jeżeli twoja rodzina czyta wyjątkowo dużo i przynajmniej 2 graczy zapełni wszystkie pola, możecie zorganizować finał. By to zrobić, wystarczy wypisać wszystkie wpisane przez zwycięzców tytuły książek na jednej liście. Następnie osoba, która już nie gra, czyta tytuły w losowej kolejności. Gdy usłyszysz tytuł, który wpisałeś w któreś pole, skreślasz go. Wygrywa osoba, która skreśli 5 sąsiednich pól pionowo, poziomo lub na ukos.

 

 

8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek