DSCN0366W dniu 19 kwietnia br w Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej obchodziliśmy 75 rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. We współpracy z Muzeum POLIN  w Warszawie po raz czwarty harcerze z drużyny „Szare Sowy” wraz z opiekunem dh. Emilią Rudecką przygotowali  papierowe żonkile, które rozdawali uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły (rozdano ich ponad 300). W tym dniu zostały przeprowadzone lekcje upamiętniające tragiczne wydarzenia  w oparciu o materiały edukacyjne Muzeum POLIN:
„Uratowanie Hany” w klasach IV- 38 uczniów;
- „Getto i wojna oczami dziecka” w klasie V – 22 uczniów;
- „Pamięć i upamiętnienie” w klasie VI- 16 uczniów;
- uczniowie klasy VII – 18 uczniów obejrzeli film pt.: „Nie było żadnej nadziei”, gdzie wykorzystano materiały edukacyjne do pracy z filmem.

  DSCN0370 DSCN0371


DSCN0361W akcji społeczno-edukacyjnej „ŻONKILE” pod hasłem ,,Łączy nas pamięć”, której celem jest szerzenie wiedzy na temat  powstania, rozpowszechnianie symbolu, szacunku i pamięci o powstaniu wzięło udział 12 harcerzy, 150 uczniów, 30 nauczycieli i pracowników szkoły oraz przybyłych rodziców. Akcja została przeprowadzona przez nauczyciela historii p. Beatę Pośnik we współpracy z p. Emilią Rudecką i opiekunem biblioteki szkolnej p. Edytą Mróz.

DSCN0369

B. Pośnik