dzień wiosnyPierwszy dzień wiosny – już po raz kolejny – obchodziliśmy jako „Dzień Talentów”. Cała społeczność szkolna miała możliwość udziału w różnorodnych działaniach promujących własne talenty. Przed publicznością złożoną z uczniów i nauczycieli młodzi artyści przygotowali pod kierunkiem wychowawców bogaty repertuar swoich zdolności i hobby.

Komisja w składzie: p. Małgorzata Siek,
p. Ewelina Matysiak oraz p. Kamila Leksińska  w kategorii talent indywidualny i klasowy  przyznała po 3 miejsca:
Talent indywidualny:
    1. Maciej Zbiciak kl. IV B
    2. Mikołaj Sadzik kl. V
    3. Karol Puc kl. V

talent indywidualny
Talent klasowy:
    1. Kl. IV b
    2. Kl. VI i kl. VII
    3. Kl. III

talent klasowy
Wysiłek został nagrodzony brawami, co niewątpliwie było najwspanialszą nagrodą dla artystów. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ubrani w element stroju koloru wylosowanego przez przedstawiciela klasy. Były specjalnie przygotowany pokaz wiosennej mody, podczas którego oceniano  pomysłowość  i prezentację stroju i wyłoniono Mini Miss, Miss i Mistera Wiosny:
Mini Miss Wiosny: Alicja Rosa
Miss Wiosny: Kaja Walczak
Mister Wiosny: Piotr Krzemiński

mister i miss wiosny
Uczennice klasy VI i VII , które należą do  Koła Tanecznego zaprezentowały swoje zdolności taneczne włączając całą społeczność szkolną do przegonienia zimy wesołymi  układami  tanecznymi. „Dzień Talentów” pokazał, że nie brakuje uzdolnionych uczniów, którzy mają szansę osiągnąć sukces w reprezentowanych przez siebie dziedzinach. Wszystkim gratulujemy i życzymy wytrwałości w doskonaleniu nieprzeciętnych zdolności! Po konkursach przyszedł czas na rebusy, quizy z wykorzystaniem tablic multimedialnych oraz na  przygotowanie  Marzanki, która miała wziąć udział w konkursie na Najbrzydszą Marzankę. Wszystkie klasy bardzo się starały , dlatego komisja miała trudności z dokonaniem wyboru, która jest najbrzydsza.  Pomogli Rodzice i uczniowie głosując drogą internetową. Najbrzydsza okazała się Marzanka wykonana przez klasę VI.

A. Wiktorska