119 lutego 2018 r. gościliśmy w naszej szkole pisarkę, panią Dorotę Mularczyk, autorkę książek fantastyczno-przygodowych dla dzieci i młodzieży.

W trakcie spotkania, uczniowie klas I-VII, dowiedzieli się kiedy p. Dorota zaczęła przygodę z pisaniem oraz skąd czerpie inspiracje do nowych książek. Poznali drogę książki od pisarza do czytelnika. Uczniowie chętnie brali udział w dyskusji zainicjowanej przez panią Dorotę, zadawali pisarce mnóstwo pytań, a ona cierpliwie na wszystkie odpowiadała.

Pani Dorota Mularczyk poruszała różne tematy, mówiła m.in. o konsekwencjach nadmiernego i niekontrolowanego korzystania z komputerów, tabletów - zwłaszcza uciekania dzieci i młodzieży w "świat gier komputerowych". Jako wypełnienie czasu z dala od komputera proponowała lekturę swoich książek, których nie czyta się "do poduszki", ponieważ mogą one jedynie rozbudzić.

Dzieci z grup przedszkolnych "Biedroneczki", "Misiaczki" i "Krasnale" oraz z klasy drugiej wysłuchały opowieści o życiu pszczół. Specjalnie dla nich pisarka przygotowała ciekawą prezentację multimedialną, dzięki której mogły zobaczyć, jak wygląda codzienność w pszczelim ulu.

Uczestnicy spotkania mieli możliwość zakupienia książek, na których autorka wpisywała pamiątkową dedykację z autografem. Organizatorem spotkania była Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach. Spotkanie przygotowała pani Edyta Mróz przy współpracy z panią Kamilą Falkowską.

GALERIA