kf1Wszystko co miłe szybko się kończy, tak też było z KREATYWNYMI FERIAMI, zorganizowanymi w naszej szkole. Codziennie w pierwszym tygodniu ferii, w godzinach od 9.00 do 13.00, można było atrakcyjnie i ciekawie spędzić czas pod okiem nauczycieli PSP w Suchej: p.E. Mróz, p. M. Zielińskiej, p. A. Tkaczyk i p. L. Draba oraz pracowników MGOK'u w Białobrzegach p. K. Falkowskiej i p. K. Żabki Miazgi.


kf4Kreatywne ferie rozpoczęły się od zajęć czytelniczych prowadzonych przez p. Kamilę Falkowską. Następnie dzieci pod czujnym okiem instruktora tańca, p. Katarzyny Żabki Miazgi,  uczyły się tańca nowoczesnego. Wspólnie stworzyli układ taneczny, który został zaprezentowany podczas piątkowej zabawy.
kf2Wtorek był dniem, w którym dzieci całkowicie pochłonęły rebusy i łamigłówki. Wykorzystując własną kreatywność tworzyli gry planszowe, a następnie je prezentowali i zapoznawali z zasadami. Zajęcia urozmaicone były zabawami ruchowymi.
Kolejny dzień poświęcony był filmowi. Dzieci przyniosły swoje ulubione bajki, co zapoczątkowało wiele ciekawych rozmów. Następnie obejrzeli fragment filmu animowanego, a po seansie udali się na boisko szkolne by ulepić bałwana i skorzystać z uroków zimy. kf5
W czwartek został zorganizowany turniej szachowy. Mistrzem szachowym został Mateusz Siurnik uczeń klasy V, drugie miejsce zajął Filip Woźniakowski uczeń klasy IV b, zaś trzecie – Szymon Siurnik z klasy III.  Organizatorem turnieju był p. Leopold Drab. Po wysiłku umysłowym, dzieci pod opieką  p. A. Traczyk udały się na boisko szkole, by zażyć ruchu na świeżym powietrzu.
kf3Piątek był dniem kulinarnym. Po przypomnieniu zasad bhp uczniowie, pod opieką nauczycieli: p. M. Zielińskiej i p. E. Mróz, przygotowywali pizzę i zapiekanki. Po wspólnej degustacji wypieków był czas na zabawę taneczną i popisy wokalne.
Dzieci pod czujnym okiem opiekunów  w twórczy sposób spędziły czas wolny, wzbogaciły swoją wiedzę, rozwinęły umiejętności kreatywnego myślenia oraz zdolności kulinarne i szachowe.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dobrą zabawę!