kangur3

Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów. Konkurs w roku 2018 przeprowadzony zostanie w czwartek, 15 marca o godzinie 9.00. Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.
Uczniowie naszej szkoły mogą startować w kategoriach:
Żaczek - klasy 2 szkół podstawowych,
Maluch - klasy 3 i 4 szkół podstawowych,
Beniamin - klasy 5 i 6 szkół podstawowych,
Kadet - klasy 7 szkół podstawowych i II gimnazjów.

Test konkursowy w kategorii "Żaczek" zawiera 21 zadań o różnym stopniu trudności. Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów.
Test konkursowy w kategorii "Maluch" zawiera 24 zadania o różnym stopniu trudności. Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty.
Testy konkursowe pozostałych kategorii zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności. Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.
Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.
W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów i korektorów. Kartę odpowiedzi uczeń wypełnia czarnym długopisem!
Uczniowie chętni do wzięcia udziału w konkursie zgłaszają się do swoich wychowawców lub nauczyciela matematyki do 12.01.2018 r. wpłacając 9 zł wpisowego.

Zapraszam do udziału w konkursie i życzę powodzenia!

Szkolny koordynator konkursu: Izabela Zych