dzień misia 2Światowy Dzień Pluszowego Misia to wspaniała okazja, by spotkać się z najmłodszymi czytelnikami w bibliotece. W związku z tym  27 i 28 listopada Biblioteka Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej wraz z Filią Biblioteczną przeprowadziły zajęcia dla dzieci z grup „Krasnale” oraz „Misiaczki”.

 

dzień misia 3
Dzieci przyszły do biblioteki ze swoimi ulubionymi pluszakami. Podczas spotkania poznały  historię powstania pluszowego misia, opowiadały o swoich misiach a także słuchały i bawiły się przy piosence „Przyjaciel miś”.  Następnie oglądały multimedialny atlas zwierząt, a szczególnie tę część, która poświęcona była niedźwiedziowi brunatnemu. Dzięki temu dowiedziały się, że niedźwiedzie, pomimo swojego sympatycznego wyglądu, są zwierzętami niebezpiecznymi. Przekazaną wiedzę sprawdzaliśmy za pomocą quizu, okazało się że dzieci szybko się uczą – uzyskały 100 % poprawnych odpowiedzi. Później nadszedł czas na pracę plastyczną - „Dokończ misia”i pokolorowanie misia według własnego upodobania. W ten sposób powstały piękne, kolorowe misie. Na zakończenie przedszkolaki wysłuchały bajkę  „Ptysia” oraz obejrzały wystawę książek, których bohaterami są misie.
Dzień Pluszowego Misia był okazją do promocji czytelnictwa i biblioteki, a jednocześnie do dobrej zabawy. Ponieważ dzieci lubią misie, dlatego trudno wyobrazić sobie świat bez najlepszego przyjaciela każdego dziecka.

E. Mróz, K. Falkowska