straż19 listopada 2017 roku uczniowie klas I - III wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. W ramach rządowego programu "Bezpieczna +" mieli możliwość udziału w akcji edukacyjnej "Ognik" w projekcie "Bezpieczny Dom", którego celem jest edukacja na temat bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrożenia pożarowego.

 

straż2Strażacy z KM PSP w Radomiu przypomnieli co to jest pożar, jakie są jego skutki oraz jak należy zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach, w których może pojawić się ogień. Uczniowie ćwiczyli umiejętność alarmowania służb w przypadku powstania zagrożenia oraz ewakuację z miejsca objętego dużym zadymieniem. Wszystkie pokazy wykonywane były w warunkach w pełni bezpiecznych dla uczestników.

Uczniowie zwiedzili garaże strażackie. Poznali wyposażenie wozów ratunkowych, ekwipunek strażaka udającego się na akcję pożarową a także mieli okazję przymierzyć hełmy strażackie i wsiąść do wozu strażackiego co sprawiło im wiele radości.

straż3

Wycieczka do KP PSP w Radomiu z pewnością zapisała się w świadomości uczniów i na pewno w przyszłości zaowocuje poprawą świadomości, co przełoży się na bezpieczeństwo w przypadku gdy rzeczywiście przyjdzie zmierzyć się z prawdziwymi zagrożeniami.

Dziękujemy strażakom za przeprowadzenie zajęć!

GALERIA