dscn0970Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe coroczne święto w ramach, trwającej od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Jak co roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Suchej zaprosiła młodych miłośników książek do czynnego udziału w tym największym dorocznym święcie kampanii czytania.

XVI Tydzień Czytania Dzieciom rozpoczęliśmy w poniedziałek, 5 czerwca o godz. 10.00. Pani Ewa Pawlak odczytała „Lokomotywę” Juliana Tuwima. Po znanym wszystkim wierszu był czas na coś nowego - książkę „Zdziwionki”, którą czytały: p. Ewa Pawlak i p. Agnieszka Szybowicz. We wtorek mieliśmy gości specjalnych z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Białobrzegach, kpt. Damiana Jagiełłę i mł. asp. Jacka Podwysockiego, którzy przeczytali uczniom książeczkę pt. „Straż pożarna”, a następnie opowiadali o swojej pracy i udzielali odpowiedzi na pytania. W środę odwiedził nas leśniczy, p. Grzegorz Drela z Nadleśnictwa Dobieszyn, który czytał dla nas opowiadanie pt. „Burza”. Później mówił o tym, jak należy się zachować w sytuacji, która była opisana w książce. Opowiadał również o swojej pracy i o zwierzętach, które można spotkać w naszych lasach. Udzielał odpowiedzi na wnikliwe pytania dzieci. W czwartek przyjechała do naszej szkoły p. Katarzyna Łukasik-Falkowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Białobrzegach. Odczytała dzieciom książkę pt. „Przechwalaki”. W piątek, na podsumowanie Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, zjawił się u nas p. Andrzej Łukomski, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Rozmawiał z dziećmi nt. tańca oraz słynnych tancerzy. Czytał dziecięcą wersję książki „Pinokio”, a do czytania zapraszał uczniów.
XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom minął bardzo szybko. Naszą szkołę odwiedzili wspaniali goście, którzy pokazali jak ważne jest czytanie i jak wielki ma wpływ na rozwój dziecka.

Serdecznie dziękujemy za Waszą obecność i liczymy na Was w przyszłym roku.

GALERIA