lekcja w kinieW ramach edukacji filmowej w dniu 11 maja uczniowie klas IV – VI kolejny już raz uczestniczyli w rekomendowanej przez MEN „Lekcji w kinie”, która odbyła się w Radomskim Multikinie.  Lekcję „ABC mediów” poprowadziła zawodowa aktorka, która w ciekawy sposób opowiadała o historii mediów począwszy od pierwszych sposobów komunikacji, poprzez wynalezienie czcionki drukarskiej w XV w.,

narodziny prasy, po ciekawostki techniczne XIX i XX w. – wynalezienie radia, telewizji i Internetu. Ten multimedialny pokaz pozwolił uczestnikom przekonać się, w jaki sposób media zmieniają nasze życie i patrzenie na świat.
Kolejnym punktem projektu „ABC mediów” był seans filmowy. Widzowie obejrzeli wg Damiana Kopcia (Wirtualna Polska) „Wspaniały film przygodowy, niepozbawiony przy tym głębszych myśli. […] Sprawnie zrealizowany, dobrze zagrany i mądry w wymowie” pt. „Król złodziei”.
Organizowane przez Centrum Edukacji Filmowej „Lekcje w kinie” realizują podstawę programową, twórczo aktywizują uczniów i co najważniejsze łączą edukację i rozrywkę, dlatego też nasi uczniowie tak chętnie w nich uczestniczą.

Edyta Pałczyńska – organizator wyjazdu