W dniu 27 kwietnia 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. KEN w Białobrzegach odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Głównym celem turnieju jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

W eliminacjach turnieju wzięły udział drużyny z Publicznej Szkoły Podstawowej z Suchej w składzie: Julia Traczyk, Zuzanna Wójcik, Adam Skrzypczyński, Patryk Trześniewski i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. KEN w Białobrzegach w składzie: Aleksandra Bolek, Karolina Kośla, Piotr Popis, Igor Pałczyński.
Turniej składał się z dwóch części:
• część pierwsza sprawdzała wiedzę teoretyczną – uczniowie pisali test wiedzy składający się z 25 pytań,
• część druga sprawdzała wiedzę praktyczną – uczniowie musieli wykazać się umiejętnościami jazdy po specjalnie przygotowanym torze.
Nad prawidłowym przebiegiem obu części turnieju czuwał policjant z Komendy Powiatowej Policji w Białobrzegach: mł. asp. Edward Banach.
Dryżyna z PSP z Suchej nie awansowała do etapu Powiatowego Konkusu BRD, chociaż niewiele brakowało. Uczniowie uzykali wyższy wynik z testów wiedzy.
Ze wszystkich uczniów najwyższy wynik z testu wiedzy uzyskał Patryk Trześniewski z PSP Sucha.

Eliminacje gminne BRD poprzedzone były  eliminacjami szkolnymi, które odbyły się w naszej szkole 10 kwietnia 2017 roku. Wzięło w nich udział 19 uczniow z klasy V i VI. Treningi odbywały się w bardzo niesprzyjających warunkach atmosferycznych, chłodzie i deszczu.

Organizator konkursu BRD: Izabela Zych

GALERIA